České firmy vedené Hospodářskou komorou doprovází ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka do Ázerbájdžánu a Arménie

Ázerbájdžán

13 tuzemských firem z oboru strojírenství, finančních služeb, zdravotnictví, energetiky nebo potravinářství ode dneška do pátku doprovází ministra zahraničních věcí Jakuba Kulhánka během jeho cesty do Ázerbájdžánu a Arménie. Delegaci podnikatelů do kavkazských republik vede viceprezident Hospodářské komory Radek Jakubský.

Po příletu do ázerbájdžánské metropole Baku čeká firmy podnikatelské fórum, po kterém budou následovat B2B jednání zástupců českých firem s potenciálními obchodními partnery. První den programu zakončí společnou večeří se šéfem české diplomacie Jakubem Kulhánkem. Ve čtvrtek česká delegace přelétá z Baku do arménského hlavního města Jerevanu, kde se během pátku uskuteční druhé podnikatelské fórum a B2B rozhovory.

baku

Arménie i Ázerbájdžán zaznamenávají v posledních letech silný růst ekonomiky a životní úrovně, což zvyšuje zájem obou zemí o investice ze zahraničí. Ty se týkají kupř. modernizace energetické sítě, zdravotnického systému nebo silnic. V posledních letech dochází také k výraznému rozvoji kolejové dopravy a výstavbě nových železničních koridorů.

Podnikatelé zamířili do Arménie pod hlavičkou Hospodářské komory naposledy v roce 2016. A to hned dvakrát, kdy do země doprovodili prezidenta republiky Miloše Zemana a tehdejšího ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka. Do Ázerbájdžánu pak firmy vedené komorou zavítaly v roce 2018 spolu s tehdejší šéfkou resortu průmyslu Martou Novákovou.

Do podnikatelské mise se mohla u Hospodářské komory přihlásit kterákoli česká firma bez ohledu na předmět podnikání, velikost nebo region, v němž působí. Náklady spojené s organizací mise si, stejně jako u kterékoli jiné cesty zajišťované Hospodářskou komorou, hradí sami podnikatelé, tzn. včetně ubytování, podílejí se nákladech na místní transfery, catering, pronájem konferenčních prostorů a jednacích místností.

Zdroj zprávy: Hospodářská komora ČR

Hospodářská komora