Český debut pro FANUC FIELD system

Společnost FANUC využije letošní Strojírenský veletrh v Brně pro prezentací celého svého produktového portfolia od průmyslových robotů, přes CNC stro-je (ROBODRILL, ROBOSHOT a ROBOCUT) až pro produktové řady CNC. Hlavní bodem letošní prezentace, ale bude představení novinky v podobě FIELD systému.

Český debut pro FIELD system
Jednou z výjimečných atrakcí pro návštěvníky letošního veletrhu bude český debut nové platformy Industrial Internet of Things (IIoT), FIELD system (Intelli-gent Edge Link and Drive). FIELD system umožňuje propojení široké škály FANUC produtků a výrobních technologií třetích stran – včetně nových i starších modelů, s cílem rychlého a centralizovaného přístupu ke všem výrob-ním datům v továrně, které napomáhá koncovým uživatelům učinit rozhodující kroky směrem k Smart factory.

Na rozdíl od jiných IIoT řešení je FIELD system „edge-heavy“, což umožňuje shromažďovat a zpracovávat data přímo u zdroje v továrně, nikoli v cloudu, a operátorům tak poskytuje přístup k mnohem přesnějším datům a analytice v reálném čase. Tato skutečnost umožňuje výrobcům činit informovaná a inteli-gentní rozhodnutí, která mohou vést k hmatatelnému zlepšení produktivity.

Fanuc field system

FIELD system je kompatibilní s řadou různých aplikací, včetně aplikací nav-ržených třetími stranami, jako jsou softwarový vývojaři, systémový integrátoři a dokonce i koncový uživatelé. FIELD system APP store bude spuštěn ve čtvr-tém čtvrtletí 2019 a dvě z nejdůležitějších aplikací budou PMA FIELD system a FIELD system ZDT.

PMA (Production Monitoring and Analytics) software se používá ke sledování výroby a výkonu všech strojů připojených k FIELD systému, včetně označení všech, které nepracují při zamýšlené kapacitě a pomáhá zlepšovat produktivitu statistickou analýzou získaných dat a vizualizací tendencí a stavů s číselnými hodnotami a grafy. ZDT (Zero Down Time) nepřetržitě monitoruje zdraví strojů a může identifikovat trendy – jako jsou změny točivého momentu nebo poruchy – s cílem informovat operátory, když je třeba provést preventivní údržbu.

Na stánku společnosti FANUC v rámci MSV 2019 bude k FIELD systému připojeno několik zařízení a robotů, které návštěvníkům umožní zažít systém v akci. FANUC bude na MSV 2019 představovat také průmyslové roboty, včetně ko-laborativních robotů, oblíbená vertikální obráběcí centera ROBODRILL, EDM drátové řezačky RO-BOCUT, které jsou ideálně vhodné pro vysoce přesné řezné práce požadované zdravotnickým a nástrojářským průmyslem. V plastikářském pavilónu G1 se bude moci potkat elektrickým vstřikovacím lisem ROBOSHOT.

Další informace z oblasti průmyslové automatizace je možné získat v průběhu MSV 2019 v Brně na stáncích společnosti FANUC v pavilonu P na stánku č. 45 a v pavilonu G1 na stánku č. 49.t.

Zdroj zprávy: Fanuc