Český pavilon na EXPO přivítal půlmiliontého návštěvníka

czexpo

Národní pavilon na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji přivítal půlmiliontého návštěvníka. Pan Ian Sparrow, původem Angličan, žije v Dubaji přes dvacet let a do expozice Czech Republic – Country for the Future přišel na základě doporučení přátel, kteří český pavilon již viděli.

czexpo

„Líbí se mi zejména zrcadlová stěna Fluidum,“ řekl 65letý manažer Ian Sparrow v doprovodu Rhii Hughes, která dodává, že se jí líbí zejména reálné technologie, které pavilon ukazuje.

czexpo

Kancelář generálního komisaře obdarovala jubilejního návštěvníka pozornostmi dodanými partnery z řad českých firem, které se na EXPO v rámci expozice Country for the Future prezentují.

„Vedle stříbrné mince od České mincovny, která má stejný design, jako má stomilionový a současně největší zlaťák na světě, jsme s hrdostí předali panu Sparrowovi klobouk firmy Tonak, který mu hned dokonale padl, svíčku z limitované edice Subfossil Oak, která dokáže rozzářit dubové dřevo staré přes šest tisíc let a několik dalších drobností, včetně Pražské čokolády,“ upřesňuje generální komisař Jiří František Potužník, který pozval jubilejní dvojici i do restaurace Bohemia na oběd a čepovaný Plzeňský Prazdroj.

czexpo

Podle organizátorů navštívilo EXPO již přes deset milionů lidí, což je s ohledem na dopady protipandemických opatření zavedených proti šíření koronaviru SARS-CoV-2 a choroby COVID-19 nepochybný úspěch. První Světová výstava pořádaná v arabském světě potrvá do 31.03.2022 a dubajské autority věří, že do té doby padne i hranice dvaceti milionů návštěv.

Zdroj zprávy: CZEXPO