Chapadlo, které umí víc

S novým PGL-plus-P představuje SCHUNK flexibilní a robustní napájecí zdroj, který září především zvýšenou bezpečností. Pneumatické chapadlo je první na světě s certifikovaným bezpečným udržováním síly uchopení.

PGL-plus-P

Nový PGL-plus-P je prvním pneumatickým chapadlem, který nabízí certifikované, bezpečné udržování uchopovací síly a již integrovaný systém senzorů IOL.

pgl plus-pKaždému, kdo hledá výkonný a zároveň všestranný chapadlo, dobře poslouží nový PGL-plus-P. Pneumatické univerzální chapadlo nabízí jedinečný výkonový balíček zdvihu, výkonu a konektivity v pěti velikostech, a proto se dokonale hodí pro manipulační úkoly, kde je vyžadována flexibilita. Díky velkému zdvihu čelistí 10 až 25 mm na prst mohou uživatelé manipulovat s velkým množstvím dílů pouze jedním chapadlem. To šetří investiční náklady a je to zvláště zajímavé pro malé velikosti sérií a velké odchylky dílů, například při nakládání do strojů a montáži. Nové chapadlo má uchopovací sílu 220 N u velikosti 10 až 1300 N u velikosti 25. Kromě plochého designu a osvědčeného a robustního vícezubého vedení boduje také standardním utěsněním IP 64. Svoji práci tedy snadno zvládne i ve špinavém prostředí. V kombinaci s integrovanou těsnící vzduchovou přípojkou lze zvýšit třídu ochrany na IP 67. Díky standardnímu mazání vyhovujícímu H1 lze chapadlo použít také v lékařských, farmaceutických aplikacích nebo v potravinářském průmyslu.

Jistota při plánování zařízení
S PGL-plus-P sleduje společnost SCHUNK jasný cíl: Vyšší bezpečnost při používání a současně širší rozsah použití. Pro tento účel je SCHUNK první na světě, který nabízí pneumatické chapadlo s certifikovaným, bezpečným udržováním uchopovací síly GripGuard. Nebezpečí zranění obsluhy například při odebírání dílů je sníženo na minimum, protože nekontrolovaný pohyb čelistí v případě náhlého poklesu tlaku je již od počátku vyloučen. Rovněž se neztratí žádný obrobek v případě poruchy nebo nouzového zastavení. Minimálně 80 % jmenovité uchopovací síly je spolehlivě zachováno v případě ztráty tlaku. To šetří čas a peníze, pokud jde o prohlášení o shodě CE v souladu se směrnicí o strojních zařízeních a analýzu rizik celého systému.

Senzorová technologie s nejvyšší přesností
Další zajímavostí jsou již integrované IOL senzory. Zvyšuje také výkon chapadla a zjednodušuje nákup, uvádění do provozu a opravy tím, že eliminuje potřebu externích senzorů. Lze jej použít k dotazování polohy prstu v celém rozsahu tahu. Dokáže také velmi přesně rozlišovat mezi obrobky. Důležitá vlastnost pro manipulaci s větším rozsahem dílů. Uživatelé mohou přepínat mezi provozními režimy IO-Link a režimem SIO. S režimem „Gripping Point Mode“ a „Gripping Range Mode“ nabízí SCHUNK také dva profily senzorů pro extrémně snadné programování pozic nebo oblastí obrobku. Program kolem PGL-plus-P je všestranný a kombinovatelný.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK