SCHUNK: Chytrá upínací zařízení a uchopovací systémy pro kovoobráběcí průmysl

SCHUNK

Společnost SCHUNK, která se i na českém trhu etablovala jako expert na upínací systémy, se zúčastní EMO 2019. Expozici firmy najdete v hale 3, stánek D30.

“Inteligentní nakládání, inteligentní zpracování, inteligentní síťování – tato tři klíčová témata budou charakterizovat průmyslovou výrobu v průběhu následujících pěti let,” říká Henrik A. Schunk s ohledem na EMO 2019. “Hlavním cílem je inteligentní simplifikace průmyslové výroby.” Zatímco doposud byl důraz kladen na procesní stabilitu a hospodárnost jednotlivých operací, moderní aplikace podle názoru odborníků ve společnosti SCHUNK rovněž zajistí větší flexibilitu procesního řetězce a poskytnou podrobné procesní údaje.

SCHUNK iTENDO

Smart iTENDO firmy SCHUNK umožňuje monitorování a kontrolu procesu přímo na nástroji v reálném čase. Geometrické a výkonnostní parametry upínačů nástrojů zůstávají nezměněny, ať už jsou vybaveny senzory nebo ne.

“Naše upínací zařízení a uchopovací systémy umožňují podrobné monitorování výrobního procesu v reálném čase a příslušné reakce provádí v autonomním režimu,” říká člen vedení. Nejlepším příkladem je senzorický precizní upínač nástrojů iTENDO, který bude k dispozici pro pilotní aplikace od podzimu. Tento nástroj umožňuje kompletní monitorování stavu a dokumentování stability procesu, bezobslužné sledování limitní hodnoty, detekci prasknutí nástroje a také regulování rychlosti a rychlosti otáčení a podávání v reálném čase. Je-li řez destabilizován, integrovaná inteligence okamžitě zasáhne v reálném čase a bez nutného zásahu operátora: v závislosti na situaci se proces zastaví, sníží se na předem definované základní parametry nebo uzpůsobí, dokud se řez nevrátí do stabilního rozmezí. Digitální dvojčata upínače nástrojů řady TENDO, TRIBOS a SINO na základě DIN 4000 rovněž zajistí soudržnost údajů v průběhu celého procesního řetězce CAD/CAM. Poskytují dokonalé předpoklady pro simulace, pozorování kolizí a pro správu provozovny.

Speciálně navržený modulární systém koncového efektoru firmy SCHUNK pro roboty lehké konstrukce od společnosti Universal Robots umožňuje obzvlášť jednoduché a hospodárné zakládání do stroje.

Zaměření na automatizované zakládání do stroje
V oblasti technologie rychlé výměny palet VERO-S společnost SCHUNK poprvé zavádí senzorický modul rychlé výměny palet, který umožňuje stálé monitorování přítlačné síly polohy upínacího smykadla jakož i obrobku či přítomnosti palet. Kromě toho budou představeny nové speciální komponenty VERO-S pro oblasti letectví, 3D tisk a přímé upínání obrobků. Kromě následujících novinek předvede firma SCHUNK také sofistikované koncepce s důrazem na automatizované nakládání stroje. Od snadno nastavitelných a cenově přitažlivých řešení v oblasti štíhlé automatizace a aplikací s lehkými roboty přes výhodná paletizační řešení pro flexibilní výrobu malých dávek až po ergonomická, kolaborativní řešení s uchopovačem Co-act EGL-C s dlouhým zdvihem, který v bezprostřední interakci s lidmi poprvé umožňuje tvarovou manipulaci s obrobky o hmotnosti až 8 kg.

Schunk automatizace

Speciálně navržený modulární systém koncového efektoru firmy SCHUNK pro roboty lehké konstrukce od společnosti Universal Robots umožňuje obzvlášť jednoduché a hospodárné zakládání do stroje.

Zdroj zprávy je zde.