Chytré univerzální chapadlo s posilovačem uchopovací síly

egu schunk

Flexibilní výrobní procesy od velikosti dávky 1 i v náročných prostředích – zde naplno ukazuje své přednosti nové, chytré univerzální chapadlo EGU od společnosti SCHUNK. Lze jej volně propojit do sítě a lze jej s minimálním úsilím integrovat do široké škály výrobních procesů. Díky integrovanému udržování uchopovací síly a režimu StrongGrip pro zvýšenou uchopovací sílu je spolehlivým všestranným pomocníkem pro všechny manipulační úkoly.

egu schunk
Robustní a všestranné: Elektrický univerzální chapač je zvláště vhodný pro flexibilní nakládání a vykládání obráběcích strojů. Je k dispozici se všemi běžnými komunikačními rozhraními, funkčními bloky PLC a pluginy od předních výrobců robotů.

Nároky na moderní koncepce uchopování se zvyšují. Musí být snadno integrovatelné, flexibilně přizpůsobitelné a monitorovatelné za všech okolností a spolehlivě fungovat, i když jsou vystaveny třískám a mazivům.

Expert na automatizaci SCHUNK k tomu nyní nabízí univerzální řešení: nový, elektricky poháněné paralelní chapadla EGU. Díky sofistikovanému konceptu těsnění je odolný vůči nečistotám a dokonale se hodí pro flexibilní nakládání obráběcích strojů nebo obráběcích center. Ve zvláště náročných prostředích, například při nakládání do brusek, lze ochranu ještě zvýšit prachotěsnou verzí.

schunk egu

Zvýšená spolehlivost procesu
Flexibilní chapadlo zvládne velké množství dílů. Umožňuje to volně programovatelný celkový zdvih až 160 mm a plynulé nastavení uchopovací síly až 3 000 N v závislosti na velikosti. Proces uchopení je vždy zajištěn díky integrovanému udržování uchopovací síly s detekcí ztráty obrobku. V případě výpadku proudu nebo nouzového zastavení je minimálně 80 % uchopovací síly spolehlivě zachováno. Poloha prstů chapadla je vždy známa díky kodéru absolutních hodnot na výstupní straně, takže proces může po zapnutí pokračovat bez opětovného odkazování. Zvláštností této novinky je režim StrongGrip. V případě obrobků s různou hmotností lze uchopovací sílu zvýšit až o 150 % bez nutnosti použití přídavného chapadla.

egu schunk úchop obrobku

Rozmanitost rozhraní
Chytrý uchopovač zaujme především svou konektivitou. SCHUNK nabízí chapadlo se všemi běžnými komunikačními rozhraními: PROFINET, EtherNet/IP, EtherCAT, IO-Link a Modbus RTU. Softwarová integrace je extrémně snadná pomocí dodaných funkčních bloků PLC a zásuvných modulů od předních výrobců robotů a lze ji rychle implementovat bez dalších bran nebo programování.

egu schunk

SCHUNK nabízí EGU s a bez udržování uchopovací síly ve čtyřech velikostech: 50, 60, 70 a 80. V závislosti na velikosti se maximální uchopovací síla pohybuje mezi 450 N a 3 000 N. Vhodné prsty chapadla lze sestavit jednotlivě pomocí nového prstového konfigurátoru FGR, který společnost SCHUNK volně zpřístupňuje na svých webových stránkách.

Zdroj zprávy: SCHUNK
SCHUNK