Chytrý výpočet planetových šroubových sestav

Intuitivní parametrizace namísto procházení tlustými katalogy: Díky nejnovějšímu rozšíření osvědčeného nástroje Linear Motion Designer (LMD) stanoví společnost Bosch Rexroth nové standardy pro výpočet šroubových pohonů a lineárních vedení. Životnost a spotřebu maziva lze určit pouhými několika kliknutími. Díky bezproblémovému přenosu dat do konfigurátoru lze technologii lineárního pohybu dimenzovat a dokumentovat mnohem rychleji a pohodlněji.

Výkon rozšířeného nástroje pro výpočet LMD je zvláště patrný v planetové šroubové sestavy PLSA. Například důležité cílové proměnné, jako je rychlost jízdy, otáčky nebo doba cyklu, lze intuitivně parametrizovat v logických krocích. Pokud uživatelé zadají určitá data rámce, jako je zdvih a doba zpracování, okamžitě obdrží příslušné proměnné výsledků. Další praktická vlastnost se týká koncového tvaru šroubu: Po jeho výběru LMD okamžitě zobrazí výsledný hnací moment.

rexrothFoto: Bosch Rexroth

Bezchybné dimenzování a optimalizované využití zdrojů
Výsledkem je, že cílené uživatelské vedení s výpočtovými algoritmy specifickými pro produkt na pozadí se vyhne kritickým návrhovým chybám. Vylepšené funkce LMD proto jdou daleko za rámec výpočtu očekávané délky života v souladu s DIN. Interaktivní softwarový nástroj navíc automaticky vypočítá nezbytné mazací intervaly a množství na základě zadaného prostředí a zadaných provozních údajů. To optimalizuje údržbu a šetří zdroje.

Dokumentace je také příkladná. Na konci výpočtů uživatel automaticky obdrží podrobný soubor PDF s přehledem všech technických informací. Celkově lze úsilí potřebné pro konfiguraci produktu snížit na minimum.

Bezproblémové připojení ke konfigurátoru
Bosch Rexroth poskytuje další časové úspory plynulým připojením k konfigurátoru. Přímo se mimo jiné přenášejí také data a rozměry koncového ložiska definované v LMD. To znamená, že i při přechodu na konfigurátor již není nutné odkazovat na katalog produktů. Kompletní jednotku šroubového pohonu lze objednat rychleji.

rexroth planetary screw assemblies

Foto: Bosch Rexroth

Komplexní produktová řada pro náročné aplikace
Planetové šroubové sestavy PLSA jsou navrženy pro vysoké zatížitelnosti a dynamiku: Ve srovnání s konvenčními předpjatými systémy jsou zatížitelnosti předepnuté jednotlivé matice dvakrát vyšší. Výsledkem je osminásobné zvýšení nominální životnosti. S průměry šroubů od 20 do 75 mm pokrývají PLSA jemně odstupňovanou širokou škálu sil v nejvyšším rozsahu výkonu. S pojezdovou rychlostí až 50 m / min a dynamickou nosností až 544 kN otevírají širokou škálu aplikací. PLSA se používají mimo jiné v automobilovém průmyslu k nanášení lepidel v rámci dávkovacích úkolů, například při lepení oken. Mezi další typické aplikace patří testovací stroje, ohýbačky trubek, servopohony nebo balicí stroje.

Jako jeden z předních světových dodavatelů pohonných a řídicích technologií zajišťuje Bosch Rexroth efektivní, výkonný a bezpečný pohyb ve strojích a systémech jakékoli velikosti. Společnost sdružuje zkušenosti z globálních aplikací v tržních segmentech mobilních aplikací, strojních aplikací a inženýrství a tovární automatizace. Díky svým inteligentním komponentám, přizpůsobeným systémovým řešením a službám vytváří Bosch Rexroth prostředí nezbytné pro plně připojené aplikace. Bosch Rexroth nabízí svým zákazníkům hydrauliku, elektrickou pohonnou a řídicí technologii, převodovou technologii a technologii lineárního pohybu a montáže, včetně softwaru a rozhraní k internetu věcí. S pobočkami ve více než 80 zemích dosáhlo v roce 2020 více než 29 600 spolupracovníků tržby ve výši přibližně 5,2 miliardy eur.

Chcete-li se dozvědět více, navštivte stránku www.boschrexroth.com

BoshSkupina Bosch je předním světovým dodavatelem technologií a služeb. Zaměstnává zhruba 394 500 zaměstnanců po celém světě (k 31. prosinci 2020). Podle předběžných údajů dosáhla společnost v roce 2020 tržeb 71,6 miliard eur. Její činnost je rozdělena do čtyř obchodních odvětví: Mobility Solutions, průmyslová technologie, spotřební zboží a energetika a technologie budov. Jako přední poskytovatel IoT nabízí společnost Bosch inovativní řešení pro inteligentní domácnosti, průmysl 4.0 a propojenou mobilitu. Bosch sleduje vizi mobility, která je udržitelná, bezpečná a vzrušující. Využívá své odborné znalosti v oblasti senzorové technologie, softwaru a služeb a také vlastní cloud IoT, aby svým zákazníkům nabídla propojená řešení napříč doménami z jednoho zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch Group je usnadnit propojený život s produkty a řešeními, které obsahují buď umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty nebo vyrobeny s její pomocí. Bosch zlepšuje kvalitu života na celém světě pomocí produktů a služeb, které jsou inovativní a vyvolávají nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologii, která je „vynalezena pro život“. Skupinu Bosch tvoří Robert Bosch GmbH a zhruba 440 dceřiných a regionálních společností v 60 zemích. Zahrnující prodejní a servisní partnery pokrývá globální výrobní, inženýrská a prodejní síť společnosti Bosch téměř všechny země na světě. Základem pro budoucí růst společnosti je její inovační síla. Na 126 místech po celém světě zaměstnává Bosch přibližně 73 000 spolupracovníků ve výzkumu a vývoji a zhruba 30 000 softwarových inženýrů.

Zdroj zprávy: Bosch Rexroth
rexroth bosch