Colt CZ Group podepsala smlouvu o společném podniku v Maďarsku

czg

Skupina Colt CZ Group SE tímto oznamuje, že 22. prosince 2022 podepsala smlouvu o společném podniku (anglicky „joint venture agreement“) s maďarskou státní společností N7 Holding Ltd. Na základě této smlouvy strany zamýšlí společně založit společnost Colt CZ Hungary. Colt CZ Group bude vlastnit 51% podíl a maďarská vláda 49% podíl na společném podniku.

Vytvoření společného podniku má za cíl rozvinout dosavadní spolupráci mezi Colt CZ Group a vládou Maďarska pod rámcovým kontraktem o transferu technologií z roku 2018. Cílem tohoto joint venture je vznik továrny na ruční palné zbraně na maďarské půdě, která bude poskytovat výzbroj maďarským ozbrojeným složkám. Založení společného podniku je podmíněno získáním regulatorních souhlasů a dalších povolení v Maďarsku a očekává se na přelomu prvního a druhého čtvrtletí 2023.

„Chtěl bych poděkovat našim maďarským partnerům za jejich důvěru a dlouhodobou spolupráci, kterou tímto posouváme na další úroveň. Společný podnik bude provozovat moderní závod, do kterého Maďarsko během posledních tří let investovalo. Naším společným cílem je přezbrojit maďarské ozbrojené složky moderními ručními palnými zbraněmi a zároveň pomoci Maďarsku s vybudováním vlastní výrobní kapacity v tomto odvětví. Jsme hrdí, že si nás Maďarsko v tomto strategickém projektu vybralo jako partnera,“ říká Jan Drahota, CEO a předseda představenstva Colt CZ Group.

Maďarská strana v rámci joint venture zajistí výrobní závod, technologie a kvalifikovanou pracovní sílu. Colt CZ Group poskytne své výrobní know-how, dodavatelský řetězec a přístup ke své rozsáhlé obchodní síti.

Tento společný podnik navazuje na spolupráci ve formě rámcové dohody o transferu technologií uzavřené v roce 2018 mezi Colt CZ Group a maďarským státem, který zakoupil licence pro montáž a výrobu čtyř produktů z portfolia České zbrojovky – pistolí CZ P-07 a CZ P-09, karabin CZ Scorpion EVO 3 a pušek CZ BREN 2. Projekt se realizuje ve státem vlastněné továrně M.o.D. ARZENÁL ve městě Kiskunfélegyháza.

ADK

Reklama

O SPOLEČNOSTI – Colt CZ Group SE
Colt CZ Group SE je jedním z předních světových výrobců ručních palných zbraní pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další komerční využití. Své produkty prodává především pod značkami Colt, CZ (Česká zbrojovka), Colt Canada, CZ-USA, Dan Wesson, Spuhr a 4M Systems.

Skupina Colt CZ má své sídlo v České republice a výrobní kapacity v České republice, Spojených státech, Kanadě a Švédsku. Skupina zaměstnává více než 2 000 lidí v České republice, USA, Kanadě, Německu a Švédsku. Skupina je ze 76,9 % vlastněna holdingem Česká zbrojovka Partners SE, zbývajících 23,1 % tvoří veřejně obchodované akcie.

Zdroj zprávy: Colt CZ Group SE
Colt CZ Group SE