CoroMill® 331 umožní využití zaoblených břitových destiček pro širší oblast aplikací

CoroMill® 331

Nové geometrie břitových destiček rozšiřují oblast použití, pro kterou je vhodná univerzální fréza CoroMill® 331 z nabídky společnosti Sandvik Coromant. Poslední novinkou v nabídce jsou dvě nově dostupné obvodově broušené geometrie s lehkým řezem určené pro zaoblené břitové destičky, které jsou vhodné pro aplikace v automobilovém a leteckém průmyslu.

CoroMill® 331

Geometrie -M30, která rozšířila nabídku pro koncepci CoroMill® 331, byla navržena tak, aby umožnila optimalizaci frézování drážek v ocelových a litinových automobilových součástech. Geometrie -M30, pro kterou je charakteristický její lehký řez, je k dispozici pro břitové destičky velikosti 11 a je dostupná pro rozmezí poloměrů zaoblení rohů 1,5 až 3,0 mm (0.059 až 0.118 in). Tato odolná geometrie je obzvláště výhodná v případech, kdy strojírenské podniky usilují o zvýšení bezpečnosti aplikací, při kterých nelze zajistit dostatečnou tuhost soustavy stroj-nástroj-obrobek nebo využívajících dlouhé vyložení nástroje, kde její použití přináší spolehlivost a zvýšení konkurenceschopnosti. Sortiment dostupných nástrojových tříd zahrnuje GC1130, GC1020, GC3040 a nejnovější třídu pro frézování ocelí GC4330.

Do nabídky byla rovněž zařazena geometrie -L50, která je určena především pro obrábění součástí v leteckém průmyslu a také pro výrobu dílů zařízení pro ropný a plynárenský průmysl. Také v případě odolné a ostré geometrie -L50, která je v nabídce pro břitové destičky velikosti 11 s poloměrem zaoblení rohů v rozmezí 3,0 mm až 6,3 mm (0.118 až 0.248 inch), je jejím hlavním atributem lehký průběh záběru. Proto je vhodná pro obrábění materiálů jako jsou korozivzdorné oceli, niklové žárovzdorné slitiny nebo titan. Je optimalizovaná pro použití v dobrých provozních podmínkách a pro náročné aplikační oblasti a jako volitelné možnosti jsou k dispozici nástrojové třídy GC1040, GC2040 a S30T.

„V rámci frézování s pomocí fréz s vyměnitelnými břitovými destičkami je frézování drážek jednou z jejich nejčastějších aplikačních oblastí a tyto nové geometrie jsou speciálně navrženy tak, aby splňovaly požadavky strojírenských podniků usilujících o zvýšení bezpečnosti obráběcího procesu, zlepšení kvality a snížení nákladů,“ říká Jenny Häll Jansson, globální produktová manažerka pro oblast frézování ze společnosti Sandvik Coromant.

Za zmínku rovněž stojí i to, že vedle geometrií -M30 a -L50, budou jako standardní sortiment k dispozici břitové destičky s geometrií -WM ve velikostech 8, 11 a 14 s poloměrem zaoblení rohů 4.0 mm (0.157 in). Také ty mají pomoci zvýšit produktivitu frézování automobilových součástí a sortiment volitelných nástrojových tříd zahrnuje GC1130, GC1020, GC3040 a GC4330.

CoroMill® 331 však zdaleka není určena jen pro frézování drážek, ale jedná se o univerzální koncepci umožňující flexibilní, vysoce výkonné obrábění, kterou lze využít pro čelní frézování, rohové frézování i frézování kotoučovou frézou napříč všemi průmyslovými odvětvími. Bohatý sortiment nabízí široký výběr průměrů, šířek, geometrií břitových destiček, poloměrů zaoblení rohů a nástrojových tříd.

Sandvik Coromant
Společnost Sandvik Coromant, která je součástí celosvětové průmyslové strojírenské skupiny Sandvik, zaujímá vedoucí postavení v oblasti výroby nástrojů a nabídky odborných znalostí i řešení pro obrábění kovů, jimiž se řídí průmyslové standardy a inovace požadované kovozpracujícím průmyslem nyní, i pro další průmyslovou epochu. Podpora vzdělávání, rozsáhlé investice do výzkumu a vývoje i silné partnerství se zákazníky jsou zárukou rozvoje technologií obrábění, které přinášejí změny, udávají směr a určují budoucnost průmyslové výroby. Celosvětově společnost Sandvik Coromant vlastní více než 3 100 patentů, zaměstnává přes 8 000 zaměstnanců a své zastoupení má ve 150 zemích.

Podrobnější informace naleznete na www.sandvik.coromant.com.