ctrlX AUTOMATION pomáhá implementovat umělou inteligenci pro plně automatické vyrovnávací centrum Kohlbacher

hammerhead

Plně automatické rovnací centrum HAMMERHEAD 3000 společnosti Kohlbacher je nyní vybaveno řešením ctrlX AUTOMATION společnosti Bosch Rexroth. Společnost Kohlbacher GmbH, lídr na trhu v oblasti vybavení ostřících místností a výroby pil, přinesla revoluci v zásadním procesu plně automatického rovnacího centra HAMMERHEAD 3000: Klasický úkol manuálně pracujícího pilařského specialisty nyní přebírá umělá inteligence. Základem řešení AI je automatizační platforma ctrlX AUTOMATION od společnosti Bosch Rexroth. Koncoví zákazníci těží mimo jiné z vyšší přesnosti a efektivity a také z úspor zdrojů.

Stroj HAMMERHEAD 3000 společnosti Kohlbacher GmbH automaticky napíná a rovná pilové pásy, které se při používání na pilách deformují. I nové pilové kotouče však musí být přizpůsobeny konkrétní pile. Přestože je proces automatizovaný, chybovost se obvykle pohybuje kolem 10-15 %. Proto bylo dříve nutné provádět ruční přepracování takzvanými “pilovými lékaři”.

Bosch Rexroth

 

Pilařští specialisté jsou však vymírajícím druhem.  Siegfried Kohlbacher, jednatel společnosti Kohlbacher GmbH, vysvětluje: “V současné době je to velmi důležité: “Těchto odborníků je velmi málo a lidé do této profese již nenastupují. Ruční přepracování pilových listů je navíc časově velmi náročné a stojí hodně peněz. Pilařské provozy však stále potřebují odborníka, který je schopen pilové kotouče opravit. Zaměstnanec, který neprošel specifickým školením, to nedokáže. Hledali jsme proto technické řešení, které by tento úkol zvládlo. “Plně automatické vyrovnávací centrum Kohlbacher HAMMERHEAD 3000 je nyní vybaveno řešením ctrlX AUTOMATION od společnosti Bosch Rexroth. (Zdroj obrázku: Bosch Rexroth AG)

Použití aplikace AI výrazně zkracuje časy rovnání
Kohlbacher se proto rozhodl použít otevřenou automatizační platformu Bosch Rexroth známou jako ctrlX AUTOMATION. Zahrnuje použití komponent ctrlX MOTION (pohybový, robotický a CNC software), ctrlX DRIVE (kompaktní pohonný systém) a ctrlX CORE (ultra kompaktní řídicí systém) a také aplikace AI.

Kohlbacher používá sadu nástrojů ctrlX AUTOMATION. “Srdcem systému je řídicí platforma ctrlX CORE.” Řídicí systém integrovaný v pohonu šetří místo v rozvaděči. Spolu s pohonným systémem je to jedno z nejkompaktnějších řešení svého druhu, které je na trhu k dispozici. Otevřená architektura ctrlX AUTOMATION umožňuje Kohlbacherovi přímý přístup ke všem datům v řídicím systému. To je možné díky ctrlX Data Layer, centrální datové páteři všech procesních a strojních dat, což také usnadňuje integraci funkcí AI, které lze psát například v Pythonu, “vysvětlil Volker Schlotz, vedoucí obchodní jednotky Business Development Řešení pro automatizaci a elektrifikaci Bosch Rexroth.

Bosch Rexroth a Kohlbacher společně vyvinuli řešení AI. Automatizační platforma slouží jako technologický základ pro aplikaci AI. AI se během procesu „učí“, a tím minimalizuje časy vyrovnávání a z toho plynoucí prostoje na pilách. AI aplikace, kterou lze kombinovat s HAMMERHEAD 3000, se rychle osvědčila. Siegfried Kohlbacher vysvětlil: „Během první fáze učení by se doba narovnání mohla výrazně zkrátit. Čím déle fáze učení trvají, tím lépe může AI pozitivně ovlivnit dobu rovnání manipulací nebo určitým tlakem na pilový list. “

Inovativní vývoj pro stagnující segment trhu
Kohlbacherovi se proto podařilo stanovit nové standardy na trhu, který byl v minulosti ohrožen zastavením kvůli nedostatku inovativního vývoje. Siegfried Kohlbacher vysvětlil: „Naše řešení AI mění trh. Vůbec poprvé lze zkušenosti pilařského lékaře přenést do stroje a stroj pak může pokračovat v učení samostatně. Pilové kotouče lze nejen znovu použít, ale také již nejsou čekací doby. “

Globální poptávka po stroji s těmito funkcemi již roste. Kohlbacher v současné době kontroluje, jaké další typy strojů lze kombinovat s ctrlX AUTOMATION a vhodnými aplikacemi.

“Ne každý stroj potřebuje umělou inteligenci, ale otevřenost, konektivita a funkce automatizační platformy společnosti Bosch Rexroth nám, strojním technikům a uživatelům poskytují flexibilitu – a obrovskou příležitost pro přidanou hodnotu,” uzavřel Siegfried Kohlbacher.

Jako jeden z předních světových dodavatelů technologií pohonu a řízení zajišťuje Bosch Rexroth efektivní, výkonný a bezpečný pohyb ve strojích a systémech jakékoli velikosti. Společnost sdružuje zkušenosti z globálních aplikací v tržních segmentech mobilních aplikací, strojních aplikací a strojírenství a tovární automatizace. Díky svým inteligentním komponentám, přizpůsobeným systémovým řešením a službám vytváří Bosch Rexroth nezbytné prostředí pro plně propojené aplikace. Společnost Bosch Rexroth nabízí svým zákazníkům hydrauliku, technologii elektrického pohonu a ovládání, převodovou technologii a technologii lineárního pohybu a montáže, včetně softwaru a rozhraní pro internet věcí. S pobočkami ve více než 80 zemích generovalo více než 29 600 spolupracovníků v roce 2020 tržby ve výši přibližně 5,2 miliardy EUR.

Chcete -li se dozvědět více, navštivte www.boschrexroth.com

Skupina Bosch je předním světovým dodavatelem technologií a služeb. Celosvětově zaměstnává zhruba 395 000 spolupracovníků (k 31. prosinci 2020). Společnost generovala tržby 71,5 miliardy EUR v roce 2020. Její provoz je rozdělen do čtyř obchodních sektorů: řešení pro mobilitu, průmyslová technologie, spotřební zboží a energetika a technologie budov.

Jako přední poskytovatel IoT nabízí společnost Bosch inovativní řešení pro chytré domácnosti, průmysl 4.0, a propojenou mobilitu. Bosch sleduje vizi mobility, která je udržitelná, bezpečná a vzrušující. Využívá své odborné znalosti v oblasti senzorové technologie, softwaru a služeb, jakož i vlastního cloudu IoT, aby svým zákazníkům nabídla propojená řešení napříč doménami z jednoho zdroje. Strategickým cílem skupiny Bosch je usnadnit propojený život s produkty a řešeními, která buď obsahují umělou inteligenci (AI), nebo byly vyvinuty nebo vyrobeny s její pomocí. Společnost Bosch celosvětově zlepšuje kvalitu života pomocí produktů a služeb, které jsou inovativní a vyvolávají nadšení. Stručně řečeno, Bosch vytváří technologii „Vynalezenou pro život“. Skupina Bosch zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a jejích zhruba 440 dceřiných a regionálních společností v přibližně 60 zemích. Včetně prodejních a servisních partnerů, globální výroby, strojírenství, a prodejní síť pokrývá téměř všechny země na světě. Se svými více než 400 pobočkami po celém světě je skupina Bosch od prvního čtvrtletí roku 2020 uhlíkově neutrální. Základem budoucího růstu společnosti je její inovativní síla. Na 129 místech po celém světě zaměstnává společnost Bosch přibližně 73 000 zaměstnanců ve výzkumu a vývoji, z nichž téměř 34 000 tvoří softwaroví inženýři.

Zdroj zprávy: BOSCH Rexroth
rexroth bosch