Cylinders Holding jde za oceán, otevřel firmu v USA

Atlanta cylinders

Skupina Cylinders Holding včera otevřela novou pobočku ve Spojených státech amerických. Dceřiná firma s názvem Atlanta Cylinders bude zaměřena především na prodej vysokotlakých lahví a nádob a na výrobu jejich kompletů v podobě svazků, kontejnerů a smart kontejnerů.

Světlík Atlanta Cylinders

„Rozhodli jsme se, že přišel čas, abychom vyráběli přímo v USA a byli tak blíže zákazníkům. Ve Spojených státech počítáme s produkcí systémů pro skladování a přepravu technických plynů, vodíku a CNG,“ uvedl v úterý při otevření firmy ve státě Georgia generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík.

atlanta cylinders

 

Podle velvyslance České republiky v USA Miloslava Staška je vstup české společnosti na americký trh pozitivní zprávou: „Tento krok podpoří budovanou pověst České republiky jako země s inovativními a vyspělými firmami. Atlanta Cylinders reprezentuje na základě vlastního výzkumu a vývoje sofistikované produkty s českým know-how, což je mimořádně cenné.“

Atlanta Cylinders

Skupina Cylinders Holding není na americkém trhu nováčkem. Ve svém oboru vysokotlakých lahví a nádob a jejich aplikací je globálním hráčem. Dosud však obsluhovala zaoceánské klienty prostřednictvím svých obchodních partnerů.

„Produkce nově otevřené společnosti jde jednoznačně naproti trendu rozvoje čistých, cirkulárních řešení s cílem napomoci v USA rozvoji nových technologií, včetně vodíkových. Jsem si proto jistá, že společnost Atlanta Cylinders bude dobře přijata,“ uvedla Monika Vintrlíková, honorární konzulka ČR ve státě Georgia, kde nová společnost ze skupiny Cylinders Holding sídlí.

Atlanta cylinders

Skupina Cylinders Holding je jediným v Evropě sídlícím významným producentem bezešvých vysokotlakých ocelovích láhví a nádob a jejich svazků. Její tržby loni převýšily šest miliard korun. Seskupení má dceřiné firmy v řadě evropských zemí včetně Velké Británie. Ve Spojených arabských emirátech nedávno otevřelo špičkové testovací centrum pro nedestruktivní prověřování vysokotlakých nádob. Největší společností holdingu se sídlem mimo ČR je firma Vítkovice Milmet v polském Sosnovci.

V roce 2022 skupina investovala do vývoje největšího trajleru na přepravu vodíku na světě. Je chopen transportovat až 500 kilogramů vodíku.

Zdroj zprávy: Cylinders Holding a.s.
cylinders