Cylinders Holding letos roste, těží z investic a nových technologií

cylinders holding

Skupina Cylinders Holding, která je největším světovým výrobcem bezešvých ocelových lahví se sídlem v Evropě, si během letošních prvních šesti měsíců polepšila v tržbách i zisku. Tržby proti loňskému pololetí vzrostly z 2,1 miliardy na více než 2,2 miliardy korun, ukazatel EBITDA se zvýšil o 22 procent na zhruba 273 milionů korun.

„Samozřejmě se i nás dotkl pokles ve všech průmyslových výrobních oborech, v automotiv i veřejné dopravě, kde se všechno na čas zastavilo kvůli situaci s covid-19. Lahve na technické plyny se obecně prodávaly méně. Lepších výsledků jsme i ve složité době dosáhli zaměřením na nové vodíkové trendy a na kyslík pro dýchání. Tam jsme hodně exportovali a po tom, co od nás nic nenakoupil český stát, jsme rozjeli i retailové prodeje malospotřebitelům,“ zhodnotil generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík.

cylinders

Stejně jako v minulých letech holding především exportoval. Podíl exportu byl přes 95 procent. V zahraničí se navíc dobře rozjely výrobní závody, do kterých skupina investovala – především běloruský Cylinders Bel. Letos na podzim navíc kapacity posílí ještě nová linka v Ostravě, která má mimo jiné pracovat pro nové vodíkové projekty Cylinders Holding.

Za rok 2019 vytvořila skupina Cylinders Holding konsolidované tržby v hodnotě 3,6 miliardy korun, což bylo o 10 procent více než v roce 2018. Konsolidovaný ukazatel EBITDA se zvýšil zhruba o třetinu, z 314 na 410 milionů korun.

Doplňující informace:
cylinders holgingCylinders Holding disponuje osmi linkami na výrobu protlačovaných lahví v ČR a Polsku. Rozvíjí speciální technologie na výrobu tlakových nádrží pro vodík a technické plyny a zařízení na výrobu atypických tlakových systémů pro hydraulické aplikace. Celý holding staví na vývojových technologiích a principech cirkulární ekonomiky.

Zdroj zprávy: Cylinders Holding, a.s.