Cylinders Holding loni utržil 4,4 miliardy korun. EBITDA vzrostla nad půl miliardy

cylinders holding

Skupina Cylinders Holding, rozhodující globální výrobce bezešvých ocelových lahví se sídlem v Evropě, loni dosáhla podle předběžných výsledků nekonsolidovaného obratu v hodnotě 4,4 miliardy korun. Ukazatel EBITDA dosáhl 570 milionů korun. Tržby se meziročně zvýšily o 4,4 procenta, EBITDA o 26 procent. Tržby ale skupina původně očekávala ještě zhruba o půl miliardy korun vyšší.

„Covid-19 si i u nás vybral vysokou daň. Pandemie působila paniku u našich zákazníků a ti pak brzdili a posouvali termíny kontraktů. Většina společností ze skupiny proto nesplnila plán tržeb. O zakázky jsme nepřišli, ale dokončovat je budeme až letos,“ komentoval generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík. Na druhou stranu obratu pomohly akvizice. Zejména nová společnost Cylinders Bel, která má za sebou první celý rok fungování.

cylinders holding

Cylinders Holding loni i přes potíže dané pandemií významně investoval. Kromě nového provozu ve zmíněné firmě Cylinders Bel modernizoval a robotizoval tzv. teplé části výrobního procesu v polské společnosti Vítkovice Milmet. Ve Vítkovicích Cylinders v Ostravě modernizoval provozy a otevřel i zcela novou halu s výrobně-montážní linkou na produkci svazků ocelových lahví a kontejnerů určených pro skladování a přepravu velkého objemu vodíku, CNG a technických plynů. Investice mají pokračovat i letos, a to v rámci programu Cylinders 4.0.

Letos bude skupina Cylinders Holding pokračovat ve vývoji nových produktů a jejich technologických celků – jak pro vodík, včetně záměrů pro vodíkové město H2 District v Ostravě, tak pro další nové trendy v cirkulárním průmyslu, v bezemisní energetice a dopravě. To by mělo mimo jiné znamenat poptávku po kvalifikovaných lidech. Nové zaměstnance pro rozvojové programy bude v krátké době přijímat společnost Vítkovice Cylinders v Ostravě.

Za rok 2019 vytvořila skupina Cylinders Holding nekonsolidované tržby v hodnotě přes 4,2 miliardy korun a nekonsolidovaný ukazatel EBITDA na úrovni zhruba 450 milionů korun. Počet zaměstnanců holdingu loni díky strategii 4.0 meziročně nerostl. Naopak se o více než čtyři procenta snížil, na 1030 lidí.

Zdroj zprávy: Cylinders Holding a.s.
cylinders