Cylinders Holding zvýšil tržby i zisk

cylinders holging

Skupina Cylinders Holding, největší světový výrobce bezešvých ocelových lahví se sídlem v Evropě, vytvořila za rok 2019 konsolidované tržby v hodnotě 3,6 miliardy korun, což bylo o 10 procent více než v roce 2018. Konsolidovaný ukazatel EBITDA se zvýšil zhruba o třetinu, z 314 na 410 milionů korun.

„Rostli jsme díky našemu hlavnímu byznysu, čili produkci ocelových lahví. Daří se nám v aplikacích lahví a jejich svazků i v nových projektech, což je třeba zcela unikátní nedestruktivní testování lahví,“ uvedl generální ředitel Cylinders Holding Jan Světlík. Zprovoznění nové továrny Cylinders Bel v Bělorusku ani vstup do francouzské společnosti Roth Mions se na výsledcích loňského roku příliš neprojevily. Oba kroky se uskutečnily až v závěru roku a Cylinders Holding z nich bude těžit až letos.

„Akvizice nám přidaly na počtu zaměstnanců. Z asi 990 lidí jsme se rozrostli na zhruba 1070 zaměstnanců. To je ale počet dočasný, automatizací a robotizací se během letoška dostaneme zase zpět na původní úroveň,“ vysvětlil Světlík.

cylinders holding

V roce 2020 Cylinders Holding očekává další růst. Podpořit ho mají investice do nového užití ocelových lahví a nádob. Investovat bude skupina i do strojů a zařízení, které sníží náklady výroby. Hlavním cílem je růst provozního zisku a pokračování růstového trendu rentability tržeb.

Doplňující informace:

Cylinders Holding je skupinou, která vyrostla z tradice Vítkovických železáren založených v roce 1828. V roce 2016 se oddělila a vyvíjí se zcela samostatně ve třech definovaných směrech: vysokotlaké ocelové láhve, jejich aplikace (stacionární a transportní svazky lahví, MEGC kontejner, transportní trajlery apod.) a služby. Společnost disponuje osmi linkami na výrobu protlačovaných láhví v Ostravě v České republice a v Sosnovci v Polsku. Dále disponuje speciální technologii na výrobu tlakových nádrží pro vodík a technické plyny a zařízením na výrobu atypických tlakových systémů pro hydraulické aplikace. Celý holding staví na vývojových technologiích a principech cirkulární ekonomiky.

Zdroj zprávy: CYLINDERS HOLDING a.s.