CzechInvest: Americké investice v České republice prohlubují vzájemné vztahy mezi zeměmi

money

USA patří mezi největší země dle počtu realizovaných investic v České republice. Nejvíce investičních projektů bylo zaměřeno na automobilový průmyslu, strojírenství, letectví nebo vývoj softwaru. Na prvním U.S. – Czech Business fóru, které pořádala v týdnu Ambasáda Spojených států amerických na pražském Žofíně, představila agentura CzechInvest své služby zahraničním investorům. Akce se účastnil také ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

czechinvest

Foto: CzechInvest

„Díky americkým investičním projektům u nás vzniklo více než 45 tisíc pracovních míst. Zároveň se jedná o našeho strategického partnera i vzhledem k tomu, že hodnota obchodu stoupla za uplynulou dekádu o skoro 60 % a jedná se o náš největší exportní trh mimo Evropu,“ uvedla Eva Jungmannová, ředitelka divize investic a zahraničních aktivit.

Své příspěvky během dne U.S. – Czech Business fóra k podpoře vzájemných obchodních česko-amerických vztahů nebo také komentáře k dění ve světě přednesl vedle ministra průmyslu a obchodu Josefa Síkely a prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého také například CEO Westinghouse Electric Corporation Patrick Fragman nebo bývalý ministr zahraničí a senátor Spojených států amerických John Kerry prostřednictvím videozáznamu. Den předtím se navíc ministr Síkela sešel i s Americko-českou komorou podnikatelů reprezentující zájmy amerických firem v ČR. Setkání se vedle 16 firem z obranného, leteckého, chemického, stavebního, farmaceutického, finančního, telekomunikačního a IT průmyslu účastnila i ředitelka CzechInvestu Eva Jungmannová.

„Od založení agentury CzechInvest byly zprostředkovány investice v hodnotě více než 103 miliard korun, které mají pro naši ekonomiku přínos v jiném přístupu k inovacím, obchodu i podnikání. Mezi nejvýznamnějšími investory jsou například společnosti EATON, Red Hat, Honeywell a GE Aviation,“ dodává Eva Jungmannová.

Témata prezentací a panelových diskusí během fóra byla zaměřena na byznys v kontextu zmírňování dopadů na klima, cirkulární ekonomiku a energetiku. Celým dnem účastníky provázel Todd Jurkowski, Public Affairs Officer Ambasády Spojených států amerických.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest