CzechInvest představil ambasádám a zahraničním obchodním komorám aktuální trendy v oblasti zahraničních investic a inovací

czechinvest

V pražské centrále agentury CzechInvest se v minulém týdnu uskutečnil již tradiční každoroční seminář pořádaný pro ambasády a zahraniční obchodní komory. Na akci dorazilo téměř 40 účastníků, mezi kterými nechyběli velvyslanci a další vysoce postavení ředitelé a zástupci různých institucí.

foto czechinvest

 

„Zahraniční obchodní komory a ambasády jsou důležitým partnerem agentury CzechInvest nejen z pohledu společné asistence zahraničním investorům, ale také propojování českých a zahraničních společností. Společně vytváříme vhodné podmínky pro mezinárodní spolupráci na technologicky pokročilých projektech,“ uvedl Petr Heczko, ředitel Odboru analyticko-informačního v CzechInvestu.

ADK

Reklama

Hlavní náplní semináře bylo zúčastněné informovat zejména o novinkách v CzechInvestu a v partnerských organizacích – Agentura pro podporu podnikání a inovace (API) a Sdružení pro zahraniční investice (AFI). Cílem setkání bylo poreferovat o vývoji trendů v přímých zahraničních investicích, prioritních sektorech, vízové politice, výsledcích projektu RIS3, projektu Technologická inkubace, investičních pobídkách a činnosti zahraničních kanceláří. Nově bylo také představeno, jak se agentura CzechInvest posunula ve zpracování dat a jejich vizualizaci.

Na samotném závěru proběhl networking, kde se všichni zúčastnění měli možnost potkat osobně, prodiskutovat daná témata a domluvit budoucí spolupráci.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest