CzechInvest prohlubuje francouzsko-českou spolupráci v oblastech MSP a vodíkových technologií

Francie CzechInvest

Včera se v Paříži konalo česko-francouzské obchodní fórum, které bylo zaměřeno především na spolupráci malých a středních podniků v oblasti dekarbonizace, zelených technologií a technologií založených na využití vodíku.

czechinvest Francie

 

„Francie a Česká republika jsou země, které mají v oblasti automobilového průmyslu, výzkumu a vývoje velkou tradici. O to důležitější je spolupráce a výměna zkušeností při využívání technologií na bázi vodíku, dekarbonizace průmyslu a nových technologií napříč průmysly. Budoucnost přeje připraveným, což toto fórum jasně ukázalo,“ říká Martin Partl, ředitel Odboru zahraničních aktivit v agentuře CzechInvest.

Obchodní fórum v rámci kulatého stolu navštívilo přibližně 40 účastníků z řad francouzských průmyslových podniků, proběhla předem smluvená jednání partnerů a nechyběl následný networking. Organizátorem byl zastupitelský úřad MZV v Paříži, agentura CzechInvest, CzechTrade, Ministerstvo průmyslu ČR a francouzská asociace MEDEF – největší svaz zaměstnavatelů ve Francii.

ADK

Reklama

Vystoupení zahájil velvyslanec ČR ve Francii Michal Fleischmann, následoval ho Stéphane Espinasse, ředitel autobusové firmy Iveco a člen vedení MEDEF International. Zástupce Agentury CzechInvest, Martin Partl, prezentoval investiční příležitosti ČR, investiční pobídky a startupový ekosystém. Zmocněnec ministra průmyslu a obchodu pro vodíkové technologie Petr Mervart představil strategii České republiky v oblasti vodíku a možnou spolupráci na toto téma s Francií. Daňové a pracovní právo ČR prezentovala Karla Rundtová, zástupkyně Asociace pro zahraniční investice a partnerka firmy Kinstellar. Ředitel francouzsko-české průmyslové komory Michal Macko představil podpůrné programy obou zemí.

Zdroj zprávy: CzechInvest
czechinvest