CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS – největší expozice na veletrhu IDET 2023

Firmy holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG) a automobilka TATRA TRUCKS, která je s ním úzce spojena, jsou tradičními vystavovateli na veletrhu IDET. Stejně jako v předchozích letech bude jejich společná expozice na stánku č. P 038 a na venkovní ploše u pavilonu P vůbec největší ze všech vystavovatelů. Své výrobky, služby a technologické novinky představí vedle TATRA TRUCKS také společnosti TATRA DEFENCE VEHICLE, EXCALIBUR ARMY, RETIA, ELDIS, MSM GROUP, KARBOX a EXCALIBUR INTERNATIONAL.

tatra phoenix

TATRA TRUCKS do Brna na IDET přiveze novinku v podobě kontejnerového nakladače na podvozku Tatra Phoenix s pancéřovanou kabinou. Dále to budou tři logistické automobily Tatra Force v provedeních 4×4 a 6×6. Tatrovky se představí i během dynamických ukázek. V rámci souběžně probíhajícího veletrhu PYROS 2023 Tatra ve světové premiéře odhalí novou generaci modelové řady Tatra Force. Další kopřivnický podnik TATRA DEFENCE VEHICLE představí pancéřované vozidlo TITUS ve verzi MKPP určené pro českou armádu.

tatra
Společnost EXCALIBUR ARMY vystaví řadu svých vojenských vozidel. Na stánku CSG bude k vidění samohybná houfnice Morana 155 mm, dále to bude lehký komplet protivzdušné obrany Viktor a také vyprošťovací a odsunové vozidlo Treva-30 s dekontaminačním kontejnerem osob SDO-4. Na venkovní výstavní ploše a během dynamických ukázek bude k vidění samohybná houfnice Dita a také mostní vozidlo AM-70EX, dále bojové vozidlo pěchoty Pandur II 8×8 a pancéřované vozidlo Patriot 4×4.

Divizi CSG Aerospace budou reprezentovat firmy RETIA a ELDIS. RETIA odprezentuje první české atindronové řešení ReCas jehož součástí je i její 3D radar ReGuard. Dále bude vystavovat i nejnovější verzi přenosného radarového zařízení ReTwis 5+. V expozici holdingu CSG firma ELDIS ukáže na modelu letiště celou svou řadu aktivních radarů v rámci sestavy RPL-2000 pro řízení letového provozu. Konkrétně půjde o primární přehledový radar RL-2000, monopulzní sekundární přehledový radar MSSR-1 a přesný přibližovací radar PAR-E.

MSM GROUP představí ze svého portfolia především muniční výrobu. Půjde o dělostřeleckou munici ráže 155 mm a tankovou ráže 120 mm nebo lehké minomety a miny ráží 60 mm a 120 mm. Firma také vystaví různé druhy komponentů pro dělostřeleckou munici a pyrotechnické vybavení. Přeloučská firma KARBOX ve venkovní expozici ukáže vozidlo Tatra s hákovým nakladačem a kontejnerem Hutira se zařízením na úpravu vody a dále zařízení EWA na získávání vody ze vzduchu.

Své služby a projekty na společném stánku holdingu CSG odprezentuje i společnost EXCALIBUR INTERNATIONAL. Ta působí jako integrátor komplexních projektů společností holdingu CSG a také je obchodně zastupuje v řadě regionů po celém světě.

Zdroj zprávy: CZECHOSLOVAK GROUP
CZECHOSLOVAK GROUP