CzechTrade prodlužuje služby zdarma!

byznys

Česká agentura na podporu obchodu (CzechTrade) prodlužuje poskytování služeb zdarma. „Reagujeme na druhou vlnu koronaviru a poskytujeme exportérům služby zdarma až do 31. března 2021. Chceme přilákat pozornost malých a středních firem, vzbudit v nich zájem o exportování produktů nebo služeb a vyrovnat se tak s poklesem domácí poptávky,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade.

byznys

Struktura světové ekonomiky a obchodní vztahy se letos zásadně změnily. „Rádi bychom v českých firmách vzbudili tzv. globální byznysový náhled. Pro firmy je důležité diverzifikovat skladbu svých odběratelů, přemýšlet o obsluhování většího trhu, než je pouze ten domácí. Naši exportní konzultanti dokáží zprostředkovat informace z konkrétních trhů a zároveň poradit, jak na ně vstoupit,“ vysvětluje Doležal a dodává: „Každá krize je i příležitost. Zpřetrhání dosavadních obchodních vazeb vytváří nové příležitosti pro tuzemské exportéry.

byznys

Proexportní agentura CzechTrade začala poskytovat bezplatně své služby od pátku 20. března 2020. Firmy tak mohou využít individuální exportní poradenství v 58 zemích světa, a to jak prostřednictvím pracovníků pražské centrály, tak i zahraničních kanceláří. „Všichni naši zahraniční kolegové jsou připraveni konzultovat konkrétní možnosti vývozu,“ popisuje současnou situaci Radomil Doležal.

V reakci na poptávku exportérů agentura CzechTrade na listopad přichystala druhé kolo E-MEET EXPORT 2020, kdy v průběhu jednoho týdne proběhnou virtuální konzultace. Zájemci budou mít možnost s řediteli všech zahraničních kanceláří řešit např. to, jak najít v zahraniční vhodného partnera, jakou zvolit formu vstupu na zahraniční trh nebo jaké jsou konkrétní příležitosti ve zvoleném oboru podnikání. Konzultovat bude možné i s odborníky z České exportní banky, Exportní garanční a pojišťovací společnosti a Klientského centra pro export. Akce se bude konat pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a Hospodářské komory ČR a proběhne ve dnech 9. – 13. listopadu. Více informací na www.czechtrade.cz.

Zahraniční kanceláře CzechTrade připravují a aktualizují informace o zahraničním obchodu v souvislosti s pandemií koronaviru na internetových stránkách CzechTrade i na portálu pro podnikání a export BusinessInfo.cz/koronavirus.

Zdroj zprávy: Czechtrade
CzechTrade