Dceřiná společnost ERA v seriálu o obranném průmyslu

Ministerstvo obrany ve spolupráci s předními společnostmi českého obranného průmyslu uvádí sérii videoklipů, které propagují to nejlepší, co se v České republice vyrábí pro armádní složky. ERA patří mezi devět vybraných firem, které mají svůj vlastní díl v kampani s názvem „VímeCoMáme“. Natáčelo se přímo v areálu ERA v Pardubicích.

Cílem kampaně je přiblížit veřejnosti schopnosti českého obranného průmyslu. Na sociálních sítích ministerstvo obrany v seriálu promovideí postupně představuje devět významných firem, kromě ERA jsou to společnosti EGO Zlín, Aero Vodochody, Tatra Trucks, Meopta, Ray Service, Sellier & Bellot, PBS a Česká zbrojovka Uherský Brod. Jednotlivé díly představují špičkové technologie firem, které dodávají své výrobky ozbrojeným silám po celém světě. V případě ERA je to samozřejmě pasivní sledovací systém VERA-NG.

era„Jde o první kampaň svého druhu na podporu domácího obranného průmyslu a za firmu ERA musím říct, že jsme z videí nadšení. Myslím, že náš díl firmu a její ‚zelené poklady‘ výborně vystihuje,“ zhodnotil seriál Ondřej Chlost, obchodní ředitel ERA. Natáčení se dokonce zúčastnil – v roli operátora, který vysvětluje fungování a schopnosti VERA-NG a jedinečnost pasivních sledovacích systémů.

vera NG

Seriál promovideí je natočen zábavnou formou a určen nejširší veřejnosti. Filmaři strávili ve firmě několik dní a natáčeli živé vstupy, dialogy i techniku v akci na několika lokacích: na střeše vývojového centra ERA, v útlumové komoře, v laboratořích, v DEMO místnosti i ve venkovním areálu plném antén, stožárů a kontejnerů.

Průvodcem po jednotlivých firmách a vypravěčskou hvězdou je náměstek ministra obrany pro vyzbrojování Tomáš Kopečný. Ten se projevil jako skvělý herec, který při natáčení v ERA zvládl roli operátora VERA-NG, historika vyprávějícího o pěti generacích pardubických systémů na pozadí s Tamarou nebo rytíře Jedi z Hvězdných válek v kosmicky vyhlížející útlumové komoře.

vera ng

Klipy budou sloužit k široké propagaci českého obranného průmyslu na výstavách a veletrzích obranné techniky, nebo při jednáních se zahraničními partnery. K dispozici je budou mít také české zastupitelské úřady ve světě. Kromě české verze s anglickými titulky má vzniknout i mluvená anglická verze.

„Chtěl jsem ukázat směrem do zahraničí, že tady máme fantastické produkty a technologie. A směrem domů, že tady je o co se opírat v případě krizí a našich vyzbrojovacích projektů a že máme na co být patřičně hrdí,“ uvedl Tomáš Kopečný pro zpravodajský server iDNES.

Zdroj zprávy: OMNIPOL a. s.
omnipol