Den otevřených dveří v Testbedu pro Průmysl 4.0 a v Národním centru Průmyslu 4.0

Národní centrum průmyslu 4.0

Dnes, tj. 6. listopadu 2019 se od 09:00 do 16:30 koná den otevřených dveří v Testbedu pro Průmysl 4.0 a a v Národním centru Průmyslu 4.0. Současně bude zpřístupněn i doprovodný program přednášek na téma: Digitalizace od A do Z.

Ve spolupráci s našimi partnery jsme pro vás připravili nabitý program přednášek a workshopů, ve kterém na konkrétních příkladech ukážeme vybrané technologie průmyslu 4.0, jejich přínosy pro zvýšení efektivity výroby, a nabídneme příklady programů, aplikací a postupů, které firmám s tímto procesem pomohou.

Představíme podpůrnou síť, která zde funguje napříč obory i regiony a je připravená nabídnout firmám ty správné nástroje pro nastartování digitalizace, její nejvhodnější zacílení a realizaci. Představíme vám naše partnery a jejich programy ušité na míru potřebám malých a středních firem. Prostě vás provedeme procesem digitalizace od A do Z.

 

Místo konání a registrace
budova CIIRC CVUTAkce se koná v prostorách Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (Vchod B) na adrese Jugoslávských partyzánů 1580/3, 160 00 Praha 6 – Dejvice.

K účasti je nutná předchozí registrace, kterou naleznete na konci této stránky. Účast je zdarma.

Digitalizace a průmysl 4.0 jsou pojmy skloňované ve všech pádech. Pro někoho již běžná realita, pro jiného zatím jenom nálepka bez konkrétního významu. Co to ale všechno obnáší? Proč to dělat? A hlavně – kde začít?

Na co se můžete v rámci Dne otevřených dveří těšit?
Propojení stroje, senzorů a cloudové platformy MindSphere ztělesňuje “chytrá” závodní motorka Honda CBR 600RR, kterou osobně představí její jezdkyně Petra Fuchsíková. Po premiéře na MSV 2019 exkluzivně i v Testbedu pro průmysl 4.0!

siemens mindsphere

Až z Ostravy přijede další světový unikát – 1. koloběžka na světě vyrobená metodou 3D tisku kovů, a to v centru aditivní výroby Protolab při VŠB TUO. Aditivní výroba a 3D tisk patří mezi žádané inovativní technologie průmyslu 4.0.

TU VŠB

Posoudit aktuální úroveň digitalizace podniku a nastavit nejlepší postup modernizace pomůže unikátní metodika vyvinutá odborníky z CIIRC ČVUT – v praktickém workshopu si mohou zájemci vyzkoušet jak taková analýza digitalizace probíhá.

Uvidíte demonstraci kolaborativního robota UR5 ovládaného hlasem, který odpovídá a orientuje se v prostoru – ukázka spolupráce člověka a stroje pro montáž a optickou kontrolu smontovaných částí.

Zuri – autonomní elektrické letadlo s kolmým startem a plánovaným doletem až 700 km. Ukážeme vám model letadla vytištěného na 3D tiskárně v Centru 3D tisku CIIRC ČVUT, který slouží pro testování v aerodynamickém tunelu.

zuri

Zájemcům o robotizaci ulehčí život mobilní aplikace “Jak na robota”, která pomůže s výběrem nejvhodnějšího robota, ale i integrátora, který zajistí jeho nasazení do výroby a zaškolení personálu.

Svaz průmyslu a Hospodářská komora se podělí o své zkušenosti se zaváděním průmyslu 4.0 do českých firem bez ohledu na jejich velikost a nabídnou programy digitalizace určené malým a středním firmám.

VŠB TU Ostrava kromě centra Protolab představí také chystaný výukový testbed se sekcemi Smart Factory, Home Care a Automotive.

Úspěšné inovační vouchery SIC jako ten správný impulz pro nastartování inovací ve středočeských SME

Jak funguje digitalizace na jižní Moravě ukáže na konkrétních příkladech digitální inovační hub DIGIMAT

stánky partnerů s ukázkami technologií a aplikací P4.0, robotický barman a mnoho dalšího …

Pro koho je Den otevřených dveří určen?

  • pro všechny zájemce o technologické novinky, inovace a Průmysl 4.0 z řad odborné a široké veřejnosti
  • pro zástupce firem bez rozdílu velikosti
  • pro studenty středních a vysokých škol
  • pro akademické pracovníky
  • pro veřejnou správu, municipality a další

​​​CVUTNárodní centrum Průmyslu 4.0 (NCP 4.0) si klade za cíl šířit osvětu o Průmyslu 4.0 a rozvíjet úzkou spolupráci akademické a průmyslové sféry. NCP 4.0 je otevřenou platformou a zastává technologickou neutralitu jakožto jeden ze svých klíčových principů.

Informace o programu a registraci naleznete tady. Změna programu vyhrazena.

Vstup na akci je zdarma na základě potvrzené registrace do naplnění kapacity.
Na akci budou pořizovány fotografie a obrazová dokumentace pro dokumentační a propagační účely NCP4.0 a CIIRC ČVUT.

Zdroj zprávy: Národní centrum Průmyslu 4.0.