Designové skici přinášejí první dojem z nového modelu ŠKODA FABIA MONTE CARLO

ŠKODA FABIA MONTE CARLO

ŠKODA AUTO přináší na oficiálních designových skicách první pohled na nový model FABIA MONTE CARLO. Tato sportovně-lifestylová varianta se u české automobilky poprvé představila před 11 lety ve druhé generaci modelu FABIA. Černé prvky typické pro verzi MONTE CARLO zdůrazňují zejména výrazně emocionálnější linie a dynamické proporce čtvrté generace modelu FABIA. Optické akcenty ve sportovně laděném interiéru tvoří materiály v dekoru Carbon a červené dekorační lišty.

ŠKODA FABIA MONTE CARLO

Skica exteriéru nového modelu ŠKODA FABIA MONTE CARLO ukazuje, jak typické vizuální detaily této modelové varianty ještě více umocňují emocionální designový jazyk a dynamický vzhled nového modelu FABIA. Rámeček masky chladiče je v černé barvě, stejně jako spodní hrana spoileru na specifickém předním nárazníku s velkým spodním otvorem pro přívod vzduchu. Černě lakovaný je také difuzor na sportovním zadním nárazníku a nápisy na zadních dveřích, stejně jako kryty vnějších zpětných zrcátek, lišty kolem bočních oken, boční prahy a zadní spoiler. Přední blatníky zdobí plakety MONTE CARLO.

ŠKODA FABIA MONTE CARLO

Interiér je převážně černý. Výškově nastavitelná sportovní sedadla mají integrované opěrky hlavy a tříramenný multifunkční sportovní volant nese plaketu MONTE CARLO. Kožené čalounění volantu, páku ruční brzdy a řadicí páku zdobí černé prošívání. Potahy sedadel, horizontální dekorační lišta na přístrojové desce, středová konzole a nápaditě řešená madla dveří nesou záměrně výrazné červené akcenty. Loketní opěrky předních dveří a spodní část přístrojové desky mají specifický vzhled v dekoru Carbon.

ŠKODA FABIA MONTE CARLO

Od roku 2011 nesou dynamické lifestylové kompaktní modely společnosti ŠKODA AUTO označení MONTE CARLO. Černými detaily karoserie, sportovním interiérem, a ještě bohatší sériovou výbavou připomínají úspěchy značky ŠKODA na legendární Rallye Monte Carlo. Tuto výbavovou variantu představila značka ŠKODA poprvé před jedenácti lety s druhou generací modelu FABIA a kromě jejího nástupce byla později k dispozici rovněž pro modely CITIGO, YETI a RAPID SPACEBACK. Společnost ŠKODA AUTO v současnosti nabízí modely SCALA MONTE CARLO a KAMIQ MONTE CARLO a brzy rozšíří tuto nabídku o novou čtvrtou generaci modelu FABIA.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda