Devátý žákovský vůz se jmenuje Škoda Roadiaq

Škoda Roadiaq

Devátý žákovský vůz se jmenuje Škoda Roadiaq. Název podtrhuje dobrodružného ducha současných průzkumníků v souladu s aktuálním konceptem značky „Let‘s Explore“. V letošním ročníku projektu 29 učňů Středního odborného učiliště strojírenského v Mladé Boleslavi mění plně elektrické SUV Škoda Enyaq na multifunkční obytný vůz s mobilní kanceláří a s interiérem z udržitelných materiálů.

Škoda Roadiaq

Devátý žákovský vůz tak nabídne spoustu prostoru, řadu chytrých prvků pro práci i odpočinek a pohon všech kol. Roadiaq tak doveze současné digitální nomády kamkoli budou chtít.

Škoda Roadiaq

„V rámci projektu žákovského vozu uplatňují naši učni získané vědomosti v praxi a systematicky rozvíjejí své dovednosti. Získávají také vynikající přehled o celém procesu vzniku nového vozu, od prvních skic přes fázi plánování, organizaci až po finální montáž. Projekt je výjimečný co do rozsahu a propracovanosti. Učni každoročně přicházejí s kreativními návrhy a chytrými nápady, jak je zakomponovat.“ Martin Slabihoudek, ředitel Škoda Auto Středního odborného učiliště strojírenského

Škoda Roadiaq

Výstavba nové střechy pro dostatek prostoru
29 učňů, kteří pracují na devátém ročníku projektu žákovského vozu, mění plně elektrické SUV Škoda Enyaq na multifunkční obytný vůz s mobilní kanceláří. V průběhu celého procesu je podporují nejen jejich mistři odborného výcviku a odborníci napříč odděleními Škoda Auto, jako je design, technický vývoj, výroba nebo IT, ale také externí experti, kteří se specializují na přestavby obytných vozů. Oficiální představení vozu Škoda Roadiaq se uskuteční v červnu 2023.

Škoda Roadiaq

Délka, šířka a rozvor výchozího modelu zůstávají téměř beze změny. S výškou 1966 mm je však Škoda Roadiaq o 35 cm vyšší než standardní Enyaq, což je dáno především nově navrženou střešní částí, která nabízí dostatek prostoru pro práci a odpočinek. Solární panely, které jsou součástí výbavy, generují dodatek energie pro obytný prostor vozu. Roadiaq lze však také připojit k externímu zdroji elektřiny v kempech nebo na parkovištích pro karavany.

Škoda Roadiaq

Interiér z udržitelných materiálů a funkční IT vybavení
Aby bylo možné implementovat nově vyvinutou konstrukci střechy, museli učni kompletně předělat páté dveře. Těmi se nyní vstupuje do malé kuchyňky na místě, které dříve sloužilo jako zavazadlový prostor. Kromě toho lze k pátým dveřím připevnit stan, čímž vznikne ještě více obytného prostoru za vozidlem. Stálé připojení k internetu umožňuje cestujícím pracovat odkudkoliv nebo si mohou přehrávat videa během odpočinku. Kromě funkční IT výbavy zaujme Škoda Roadiaq také interiérem a potahy sedadel z udržitelných materiálů.

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda logo