Digitální továrna 2.0 se zaměří na inteligentní digitalizaci průmyslu

Brno výstaviště pavilon A

Již třetím rokem bude součástí říjnového Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně také Digitální továrna 2.0, která se letos zaměří na inteligentní digitalizaci v různých podobách. Projekt přiblíží technologie umožňující transformaci nejen průmyslového prostředí, ale i celé ekonomiky. Cílem je pomoci zformulovat vizi změny české ekonomiky tak, aby byla úspěšná i v 21. století a v měnícím se geopolitickém kontextu.

Ve speciální expozici návštěvníci uvidí soubor digitálních a automatizačních technologií, exponátů i řešení, které se při správném využití stávají účinnou součástí výroby. Prakticky se tak lze seznámit s myšlenkou druhé transformace české ekonomiky, jejímž výsledkem je zvyšování vnitřní efektivity výrobního procesu, energetické efektivity a efektivity využívání a sledování zdrojů. Právě energetická udržitelnost se zařadí k hlavním tématům letošního strojírenského veletrhu.

siemens siemens

Digitální továrna na MSV 2021

Zajímavý program nabídne digitální stage, kde se uskuteční živé diskuze o tématech jako umělá inteligence, využití digitálních dvojčat nebo 5G sítě.

Projekt doplní také třetí ročník mezinárodní konference, která letos nese název „Biomorfní průmysl – změna paradigmatu průmyslové výroby s využitím umělé inteligence a dalších digitálních technologií“.

„Konference se zaměří na zformulování vize české ekonomiky za využití umělé inteligence jako klíčového přístupu k digitalizaci na firemní i národní bázi. Chybět nebudou ukázky případových studií demonstrující radikální zvyšování efektivity v průmyslu prostřednictvím umělé inteligence,“ upřesnil Michalis Busios, ředitel Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Program konference se bude skládat ze čtyř tematických okruhů. První z nich se zaměří na budoucnost průmyslu a vize české ekonomiky. Dalším bude blok týkající se dat a umělé inteligence jako nosného prvku druhé průmyslové transformace. Pozornost bude věnována také tématům energetiky, kyberbezpečnosti, 5+6G sítím a blockchainu, o kterých se povedou diskuze v části s názvem Infrastruktura ekonomiky 2030. Konference dále představí také možnosti expanze české ekonomiky.

digitalní továrna digitalní továrna
digital factory digital factory
digitální továrna digitální továrna
digitální továrna digitální továrna
digital digital
digi digi
digital digital
digital digital
digital factory digital factory
digital factory digital factory
digital factory msv digital factory msv

Digitální továrna na MSV 2019

Mezinárodní strojírenský veletrh se koná na brněnském výstavišti od úterý 4. října do pátku 7. října 2022. Společně s ním se konají i specializované veletrhy IMT, PLASTEX, WELDING, FOND-EX a PROFINTECH. Nejvýhodnější je pořídit si vstupenku online, kde je k dostání za 300 Kč. Na místě pořídíte základní vstupné za 350 Kč. Veletrh bude otevřen denně od 9 do 17 hodin, poslední den do 16 hodin.

Zdroj zprávy: Veletrhy Brno, a.s.
BVV a.s.