DK machinery zve k návštěvě svých expozic na MSV v Brně

DK machinery

Společnost DK machinery a.s. letos na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně chystá 2 expozice a premiéru laserového řezacího centra.

Expozice v pavilonu B
V pavilonu B, stánek č. 035 vám představíme tvářecí stroje pro práci s plechem – laserové řezací centrum, ohraňovací lisy, zakružovačku plechů, nástroje pro děrovací a ohraňovací lisy.

Laserové řezací stroje se dnes stávají běžnou součástí každé výroby zpracovávající plech. M i t s u b i s h i   Corporation patří k nejstarším výrobcům laserových strojů na světě, s výrobou vlastního rezonátoru začala již v roce 1979. Jejich řezací stroje se vyznačují tuhým kompaktním rámem, který zajišťuje dlouhou životnost a výrazně tím ovlivňuje přesnost řezu díky vnitřní stabilitě i při vysokém zrychlení. Všechny další konstrukční prvky jako laserový rezonátor, CNC řízení jsou tak umístěny do kompaktního jednotného celku, který snižuje požadavky na potřebnou pracovní plochu. Přístup z podélné strany stroje dává obsluze možnost jednoduše dosáhnout po celé tabuli plechu. Řezací hlava je umístěna na portálovém nosníku, který zajišťuje vysokou přesnost po celou životnost stroje.

Vláknové laserové řezací centrum M I T S U B I S H I   ELECTRIC může být osazeno rezonátorem o výkonu 2 kW – 4 kW – 6 kW – 8 kW pro rozměry plechu 1,5 x 3 m nebo 2 x 4 m. Tato řezací centra jsou vybavena jedinečnou M I T S U B I S H I   Zoom head řezací hlavou s automatickým nastavením ohniskové vzdálenosti čočky v rozmezí 3,75“ až 10“, HPP technologií propalu a ochranou před kolizí na bázi magnetického upevnění. Hlavní předností je možnost automatické změny módu laserového paprsku pro řezání různých tlouštěk materiálu od slabých až po silné plechy.

Ohraňovací lisy DK machinery jsou univerzální stroje pro jakoukoliv výrobu. Dodáváme je v široké škále pracovních délek i tonáže s hydraulickým nebo servoelektrickým pohonem beranu. Všechny hydraulické ohraňovací lisy mají robustní svařované rámy zajišťující dlouhodobou stabilitu s vysokou dynamikou pohybů a s dlouhou životností. Jsou vybaveny dotykovým řídicí systém Delem, pro který je charakteristické jednoduché a intuitivní dotykové ovládání. Pro potřeby ohýbání nestandardních délek je možné spojit dva stroje do tandemu. Nástrojové vybavení je volitelné Promecam nebo Wila. Servoelektrické ohraňovací lisy jsou především určeny pro efektivní výrobu drobných přesných dílů. Pohon beranu zajišťují servomotory s kuličkovým šroubem. Nedochází k zahřívání lisu, a proto jsou vhodné pro sériovou rychle se opakující výrobu. Další předností je i úspora elektrické energie, ke spotřebě dochází jen při ohýbání.

APHS

Expozice v pavilonu P
V pavilonu P, stánek č. 084 Vám pak předvedeme obráběcí stroje – malé obráběcí centrum a univerzální CNC soustruh.

V dnešní době se výrazy jako produktivita, flexibilita, průmysl 4.0 staly jakýmsi novodobým zaklínadlem pro všechny firmy působící v oblasti výroby. Jenže to co se hodí pro vysoce sériovou výrobu, se nehodí pro kusovou výrobu. Typickými představiteli jsou náhradní díly s termínem dodání „včera bylo pozdě“, prototypové dílce apod. Takováto výroba je stále doménou univerzálních hrotových soustruhů s uživatelsky přívětivým řídicím systémem, který obsluhu neustále vede prostřednictvím graficky orientovaných „pevných cyklů“. Pro takovouto výrobu potřebuje operátor pouze schopnost číst výkresovou dokumentaci a znalost technologie výroby, nemusí se trápit programováním v ISO kódu. Typickými představiteli takovýchto strojů jsou univerzální CNC soustruhy PINACHO, MASCUT a FAT.

Mascut A1730

Malé obráběcí centrum SINO model V8 je zástupcem moderních strojů určených pro HSC i běžné obrábění. S pojezdy os X/Y/Z 850/500/580 a stolem 1 000 x 500 mm patří mezi nejvíce žádané velikosti strojů. Základem strojů jsou masivní litinové díly, které zajišťují spolu s lineárními vedeními vysokou dynamiku i tuhost pro obrábění vysokými řeznými rychlostmi. V široké nabídce příslušenství nechybí vysokotlaké chlazení středem nástroje, různé typy automatických zásobníků, vynašeče třísek apod. O snadné programování se stará řídicí systém Siemens 828 Shop Mill, který umožňuje obsluze provádět jakékoli potřebné operace s maximální efektivitou, a to bez předchozí znalosti programování. Toto obráběcí centrum je vhodné pro velmi široký rozsah klasického i HSC obrábění od kusové až po produktivní sériovou výrobu.

Sino V8

www.dkmachinery.cz

DK machinery

Tady se můžete podívat na reportáž z expozice DK machinery a.s. na FOR INDUSTRY 2018.