Do čela dozorčí rady LIBERTY Ostrava byl zvolen Roland Junck

Liberty Junck

Ostrava 24. srpna 2020 – Členové dozorčí rady LIBERTY Ostrava zvolili svého předsedu a místopředsedu. Do čela dozorčí rady ostravské huti míří Roland Junck, prezident LIBERTY Steel Group pro Evropu a Velkou Británii. Místopředsedou se stal Eduard Muřický, náměstek ministra průmyslu a obchodu.

Roland Junck je prezident LIBERTY Steel Group pro Evropu a Velkou Británii, zároveň vede globální program GFG Alliance, který má za cíl dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality, a zodpovídá za dosažení tohoto cíle. Junck je vysoce zkušená osobnost ocelářského průmyslu s více než 40 lety zkušeností z oboru. Členem dozorčí rady LIBERTY Ostrava je od března 2020.

Roland Junck

Eduard Muřický, náměstek ministra průmyslu a obchodu, je členem dozorčí rady LIBERTY Ostrava od prosince 2019 na základě memoranda o spolupráci mezi LIBERTY a ministerstvem s cílem podpořit udržitelný rozvoj ocelářství v zemi, podepsaného loni v září.

LIBERTY Ostrava a.s. je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6000 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny Liberty Steel Group.

LIBERTY Steel Group je součástí globálního uskupení GFG Alliance, patřícího rodině Sanjeeva Gupty. GFG Alliance má tři nezávislé průmyslové divize, ocelářskou LIBERTY Steel Group, hliníkářskou ALVANCE a energetickou SIMEC, které sdílejí stejné hodnoty a usilují o dlouhodobě udržitelnou budoucnost pro průmysl i společnost. GFG Alliance působí v 10 zemích světa, kde má celkem 35 000 zaměstnanců a obrat ve výši více než 20 miliard USD.

Zdroj zprávy: LIBERTY OSTRAVA a.s.
Liberty Ostrava