Do dozorčí rady společnosti Škoda Auto byli jmenováni noví členové

skoda logo new

Na zasedání dozorčí rady společnosti Škoda Auto byli dnes poprvé přítomni dva nově jmenovaní členové dozorčí rady a tři zvolení zástupci zaměstnanců.

 Patrik Andreas Mayer

Patrik Andreas Mayer

Patrik Andreas Mayer, člen představenstva společnosti Volkswagen odpovědný za oblast financí, byl od 1. února 2023 jmenován novým členem dozorčí rady společnosti Škoda Auto. Ve funkci vystřídal Prof. Dr. Jochema Heizmanna, bývalého člena představenstva koncernu Volkswagen.

Dirk Große-Loheide,

Dirk Große-Loheide

Dirk Große-Loheide, vedoucí nákupu koncernu Volkswagen, vedoucí koncernového nákupu v rozšířeném výkonném výboru a člen představenstva značky Volkswagen Osobní vozy odpovědný za nákup, byl od 1. března 2023 jmenován novým členem dozorčí rady společnosti Škoda Auto. Na této pozici navázal na práci Murata Aksela, člena představenstva společnosti MAN Truck & Bus SE.

V souladu s českým zákonem o obchodních korporacích je třetina z devíti členů dozorčí rady volena zaměstnanci společnosti. Na základě výsledku těchto voleb byli Jaroslav Povšík, Martin Lustyk a Miloš Kovář – zástupci odborů KOVO – zvoleni členy dozorčí rady společnosti Škoda Auto na čtyřleté funkční období, které začalo 15. ledna 2023.

ADK

Reklama

„Chtěl bych přivítat nové členy dozorčí rady Patrika Andrease Mayera a Dirka Große-Loheideho, zároveň poblahopřát Jaroslavu Povšíkovi, Martinu Lustykovi a Miloši Kovářovi k jejich zvolení a poděkovat Jochemovi Heizmannovi a Muratu Akselovi za jejich vynikající pracovní výkony, úzkou spolupráci a popřát jim vše nejlepší do budoucna. Jsem přesvědčen, že nově složená dozorčí rada vynaloží veškeré úsilí s cílem pokračovat v úspěšném rozvoji společnosti Škoda Auto.“ Thomas Schäfer, předseda dozorčí rady Škoda Auto

Zdroj zprávy: ŠKODA AUTO a.s.
Škoda logo