Dobré zázemí, zajímavé kontakty, obchodní příležitosti. Firmy oceňují českou oficiální účast na švédském veletrhu Elmia Subcontractor

elmia subcontractors

Elmia Subcontractor 2021. Tak se jmenuje mezinárodní veletrh subdodávek, který se za účasti šesti českých společností konal ve švédském Jönköpingu. Stalo se tak od 9. do 12. listopadu v areálu ELMIA. V české oficiální účasti se díky Ministerstvu průmyslu a obchodu (MPO) představily firmy Advanced Metal Powders, BENEŠ a LÁT, Hydac, Zetor Kovárna, ZP AUTO a také Svaz sléváren České republiky (ČR).

elmia

Českou národní expozici první den veletrhu neformálně zahájil Vlastimil Janecký z MPO a Deputy Head of Mission Martin Bašta. Druhý den, tedy 10. listopadu, následovalo přátelské obchodní setkání českých vystavovatelů s partnery. O start akce se – opět s Vlastimilem Janeckým z MPO – postaral i ředitel Svazu sléváren ČR Josef Hlavinka.

hexagon

A jak se na veletrh Elmia Subcontractor 2021 dívají samotné firmy?

„V rámci obchodních aktivit v Zetor Kovárna jsme se rozhodli zacílit na trh ve Skandinávii. Veletrh Elmia Subcontractor odpovídá našemu cílovému segmentu, proto jsme hledali možnosti, jak se ho zúčastnit. Velmi jsme ocenili spolupráci s MPO ČR při realizaci společného stánku. Zázemí, které jsme takto získali, plně odpovídalo našim potřebám a zároveň organizaci veletrhu zajišťovali plně kompetentní profesionálové. Účast na veletrhu hodnotíme jednoznačně pozitivně, měli jsme možnost navázat řadu zajímavých kontaktů, které mají potenciál generovat nové zákazníky. Mimo dosažení tohoto základního cíle, se nám také podařilo získat zajímavé kontakty v oblasti nových technologií pro naši firmu. Pokud bude možnost se i v budoucnu společně s MPO ČR zúčastnit tohoto veletrhu, určitě ji rádi využijeme,“ říká výrobní manažer za společnost Zetor Kovárna Jiří Marek.

elmia sub

„Dovolte nám poděkovat za podporu na veletrhu Elmia Subcontractor 2021. Velice oceňujeme, že i v době, ve které je organizace hromadných akcí komplikovaná, se mohl veletrh uskutečnit. Společnost Beneš a Lát se na tuto akci pečlivě připravovala. Před samotným veletrhem jsme kontaktovali naše obchodní partnery a oslovovali naše potenciální zákazníky, což se ukázalo jako zásadní. I proto vnímáme veletrh Elmia Subcontractor 2021, který nám přinesl mnoho nových kontaktů a byl naplněn novými setkáními, jako úspěšný. Věříme, že alespoň část získaných kontaktů proměníme v nové obchodní příležitosti. Závěrem bychom však chtěli upozornit, že i vystavovatelé potřebují na přípravu veletrhu čas. Závisí na tom právě obchodní úspěch z této akce. Proto bychom chtěli požádat při organizaci veletrhů, které nás čekají v roce 2022, dřívější načasování přípravy,“ uvádí obchodní manažerka společnosti Beneš a Lát Petra Pavlištová.

elmia subcontractors

„Možnost být součástí veletrhu ELMIA 2021 hodnotíme velice pozitivně. Společnost AMP se velikostí řadí mezi mikropodniky, samostatnou účast na této prestižní akci bychom si nemohl dovolit. Děkujeme tak MPO za podporu našich aktivit. Pokud bude i v příštím roce možnost zúčastnit se, velice rádi opět do Švédska zavítáme,“ uzavírá náhledy na akci jednatel společnosti Advanced Metal Powders Jiří Režnar.

Zdroj zprávy: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
MPO logo