Dodavatelé Sp-Tech na BLECHEXPO 2019 ve Stuttgartu

blechexpo

Praktické veletržní duo Blechexpo a Schweisstec se koná ve dvouletém cyklu ve státním veletržním centru ve Stuttgartu (Landesmesse Stuttgart) a je jedinou událostí na světě, která se současně zabývá doplňujícími technologiemi zpracování plechů a spojovacích technologií.

Veletrh Blechexpo získal svou popularitu v Evropě velice rychle a podle jeho organizátorů se nyní řadí na druhé místo na světě na seznamu veletrhů pro zpracování plechu. Mezinárodní odborný veletrh Schweisstec pro spojovací technologie je ideálním doplňkem Blechexpo. Představuje všechny současné mechanické a tepelné spojovací postupy, a to včetně svařování.

O společnosti Sp-Tech
Česká společnost Sp-Tech, s.r.o. dodává na náš trh již mnoho let osvědčená řešení pro zpracování plechu a má výhradní obchodní a servisní zastoupení několika renomovaných značek. Především se jedná o stroje italských strojírenských gigantů Costa Levigatrici (brousící a odjehlovací stroje), Salvagnini (automatická ohýbací centra a laserové stroje) a Euromac (děrovací lisy a vyštípovací stroje). Kromě těchto značek nabízí Sp-Tech i technologii pro zalisování spojovacích prvků od společnosti HAEGER Inc. a v posledních letech firma velmi intenzivně spolupracuje s výrobcem robotů FANUC, které úspěšně integruje do výrobních linek, a to s přidáním vlastního know-how v oblasti řízení robotů. Příkladem může být i vlastní unikátní řešení robotického broušení, které bylo představeno na MSV 2019. Firma nabízí nejen prodej uvedených technologií, ale také komplexní servis a podstatnou část produkce firmy tvoří i vlastní výroba a vývoj.

Na BLECHEXPO 2019 se Sp-Tech účastnila spolu se svými obchodními partnery, takže vám můžeme přinést malou ukázku přímo z veletrhu a fotogalerie z partnerských expozic.

Salvagnini
V reportáži z MSV 2019 v Brně jsme vám představili automatické ohraňovací centrum Salvagnini P1, ale firma Salvagnini nabízí i mnohem větší a výkonnější stroje, které jsou rovněž v nabídce Sp-Tech. Na Blechexpo 2019 proto společnost vystavovala střední model P2lean, ale nezůstalo jen při tomto stroji. Firma představila i ohraňovací lis Salvagnini B3 a laserový řezací stroj Salvagnini L5. Na fotografiích můžete vidět, že expozice byla středem zájmu odborné veřejnosti i zástupců firem…

Salvagnini Salvagnini

 

Salvagnini P2lean P2l-2120
Automatická ohraňovací centra jsou skvělými stroji všude tam, kde je třeba složitějších ohybů a při použití standardních ohraňovacích lisů by bylo nutné operace provádět na více lisech nebo častěji přenastavovat nástroje ohraňovacích lisů. Ohýbací centrum P2lean dokáže zastat práci až 4 CNC ohraňovacích lisů, což šetří náklady na stroj, na strojní čas a rovněž na přípravné časy ve výrobě složitějších produktů. Vystavovaný stroj je již 3. generací P2. Je vybaven automatickým podavačem ABA a je schopen v automatickém režimu realizovat v průměru až 17 ohybů za minutu! P2lean 2120 ohýbá plech na výšku až 203 mm a na šířku 2120 mm.To vše bez nutnosti zněny nástrojů. Stroj je plně připraven na zapojení do výrobních linek v rámci Průmyslu 4.0…

Salvagnini P2lean Salvagnini P2lean

 

Salvagnini B3.AU-TO
Dalším zajímavým exponátem byl ohraňovací lis Salvagnini B3.AU-TO ve verzi 170/4250, který přichází s novou automatickou výměnou nástrojů. Princip škálovatelné a modulární automatizace dovoluje současně zachovat flexibilitu a vysokou produktivitu stroje. Inteligentní adaptivní technologie podporována systémy S-CROWNING, AMS a TFC, eliminuje chybné ohyby, čímž šetří materiálové i časová náklady a rozšiřuje nabídku forem produktů, které lze na stroji vyrobit. Také tento stroj je připraven pro Průmysl 4.0

Salvagnini B3

 

Laserový řezací stroj Salvagnini L5
Vláknový laser s výkonem 6.000 W má kromě nového rezonátoru také upravený systém pro výpočet, resp. optimalizaci trajektorie pohybu řezací hlavy a zvýšenou dynamiku řezání.

Salvagnini L5

Zajímavostí je, že Salvagnini byla jednou z prvních společností na světě, která investovala do technologie Fiber laser. Salvagnini L5 má vylepšené systémy SVS a APM a je konkurenceschopným řešením i pro náročnější úkoly, a to při zachování nízkých provozních nákladů.

Salvagnini L5

COSTA Levigatrici
Italská legenda v oblasti strojů na odstraňování otřepů, broušení a odjehlování, představila na veletrhu BLECHEXPO 2019 svoje stroje z modelových řady MD, MB a WD. Jedná se o vysoce modulární stroje, které lze vybavit různými brusnými jednotkami podle potřeb zákazníka. Model COSTA MB6 CVV 1350 zajišťuje oboustranné broušení při jednom průchodu polotovaru strojem. Jeho 3 horní a 3 spodní jednotky dokáží v jednom procesu obrobek obrousit a zároveň vyleštit. MD4 CVC 1150 je inovovaná klasika, která je vhodná pro broušení a leštění kovových částí po laserovém řezání nebo po děrovacích lisech. Model COSTA MD5 Vds TR 1350 je velmi výkonný pomocník pro odstraňování okují po plazmovém a plynovém pálení a pro odjehlování po hrubém obrábění. WD7 CCR 600 nabízí mokré broušení pro velké i malé díly a má magnetické přidržování obrobku během broušení. Poseldením strojem v expozici COSTA Levigatrici byl nový model MD7 CB 1350, který umí broušením zaoblit hrany až na poloměr 2 mm, a to díky výkonnému kartáčovému brusnému systému. Stroj je dokonalým řešením pro odstraňování větších otřepů a strusky po pálení. Sp-Tech má exkluzivní zastoupení pro ČR a poskytuje nejen odborné poradenství při výběru vhodného stroje, ale také dlouhodobý servis a další související služby.

COSTA COSTA

 

EUROMAC
Společnost EUROMAC byla založena v roce 1986 a zabývá se konstrukcí, vývojem a výrobou tradičních i CNC řízených tvářecích strojů. V současnosti je EUROMAC čtvrtý největší výrobce děrovacích strojů na světě. V České republice zaujímá druhé místo,  co do počtu prodaných strojů, Sp-Tech, s.ro. je výhradním zástupcem italské společnosti EUROMAC pro ČR a již od počátku své existence se aktivně podílí na vývoji strojů EUROMAC, a to jak z hlediska mechaniky tak i software (řídící systém byl kompletně napsán kmenovými zaměstnanci Sp-Tech).

Společnost EUROMAC si na Blechexpo připravila premiéru nového, vysoce výkonného vysekávacího stroje Euromac XT. Tento lis je flexibilně konfigurovatelný na jakékoli výrobní požadavky. Může být dodán jako hydraulický, hybridní nebo plně elektrický a jako 6ti nebo 12ti revolverový stroj. Pracovní plocha je 3000 x 1500 mm. Rychlost děrování je až 1080 úderů za minutu pro průměr 1 mm a až 460 úderů za minutu pro děrování 20mm otvorů.

EUROMAC EUROMAC

 

Pozornost návštěvníků na Blechexpo si ovšem získalo i robotizované pracoviště s elektrickým ohraňovacím lisem FXbend cell 1547. Tuto sestavu nabízí EUROMAC v 5ti různých variantách výbavy, která se liší typem a nosností robota i výbavou synchronizovanými dopravníky.

 

Posledním a rozměrově nejmenším strojem v expozici Euromac byla dílenská CNC ohýbačka kovových pásů Digibend 400, která umožňuje sériovou výrobu z ocelových nebo měděných pásů, ale je použitelná i na trubky a některé profily. Ve fotogalerii najdete stroj hned na první fotografii, ale oficiální video vám lépe přiblíží schopnosti stroje…

Všechny výše uvedené stroje, ale i mnoho dalších modelů od představených značek vám v České republice dodá, nainstaluje a postará se o zaškolení obsluhy i servis, společnost Sp-Tech…

Kontakt:
Sp-Tech, s.r.o.
office@sp-tech.cz
www.sp-tech.cz
Tel.: +420 325 515 105