Dokončená montáž reaktoru 3. bloku v Mochovcích po zavezení paliva “pod taktovkou” ŠKODA JS

škoda js mochovce

Dne 20. září 2022 byla dokončena montáž reaktoru na 3. bloku JE Mochovce po zavezení paliva včetně dokončení zatěsnění hermetické zóny. K zavezení paliva do 3. bloku reaktoru došlo dne 9. září 2022. Zavážka paliva byla dokončena o tři dny později v pondělí 12. září 2022. Ihned poté byla zahájena zpětná montáž reaktoru po zavezení paliva, která byla dokončena v předstihu oproti stanovenému harmonogramu dne 20. září 2022.

montáž reaktoru Mochovce
Zdroj fotografie: Slovenské elektrárne, a. s.

Montáž reaktoru prováděl tým pracovníků ŠKODA JS a zúročily se při ní naše dlouholeté zkušenosti s výstavbou a servisem jaderných elektráren. Společný tým napříč všemi divizemi ŠKODA JS prokázal úspěšným dokončením činností svou vysokou profesionalitu, na kterou můžeme být právem hrdí.

Práce proběhly s maximálním důrazem na jadernou bezpečnost a kvalitu práce. Tento významný milník fakticky znamená ukončení montážních aktivit ŠKODA JS na 3. bloku JE Mochovce.

Úspěšné završení naší účasti na tomto projektu nadále potvrzuje připravenost ŠKODA JS podílet se na výstavbě a uvádění do provozu bloků nejen v zahraničí, ale i u nás doma v České republice. Sehraný projektový tým podílející se na dostavbě JE Mochovce je připraven pokračovat v práci na dokončení 4. bloku JE Mochovce a při výstavbě nových jaderných zdrojů v ČR.

Zdroj zprávy: ŠKODA JS a.s.