Doosan Škoda Power dodá turbínu pro spalovnu odpadů v polském Olštýně

doosan DSTG-10

Doosan Škoda Power, výrobce parních turbín se sídlem v Plzni, uzavřel kontrakt na dodávku jednotělesové parní turbíny DSTG-10 s kompletním příslušenstvím pro chystanou spalovnu odpadu v polském Olštýně, největším městě Varmijsko-mazurského vojvodství.

Nová spalovna, která má být podle plánu dokončena v roce 2023, bude schopna zpracovat až 110 000 tun komunálního odpadu obyvatel olštýnského regionu. Provoz zajistí zhruba 30 % potřeby vytápění ve městě a nahradí zastaralé uhelné zdroje. Zároveň je využití zbytkového odpadního tepla udržitelnou alternativou k fosilním palivům. Díky tepelnému zpracování se navíc v olštýnském regionu zmenší prostor vyhrazený pro skládky odpadů a sníží se emise CO2.

DSTG-10 doosan

Plzeňský výrobce parních turbín bude v tomto PPP projektu spolupracovat i s dalšími členy konsorcia Doosan – EPC partnerem je spolu s Doosan Heavy Industries & Construction také výrobce energetických technologií Doosan Lentjes. Koncovým zákazníkem je společnost Dobra Energia dla Olsztyna.

„Soustrojí je jedinečné tím, že má radiální výstup s odběry, zatímco obdobné typy turbín v minulosti měly axiální výstup. Celkový výkon soustrojí bude zhruba 12 MW,“ říká Tomáš Winkler, manažer projektu v Doosan Škoda Power.

Zdroj zprávy: Doosan Škoda Power
Doosan škoda power