FANUC: Duté rameno pro maximální produktivitu

Fanuc R-2000iD

Integrované kabely u modelu R-2000iD činí tento robot odolnější proti poškození a snadno udržovatelný. S robotem R-2000iD představuje FANUC výhody dutého ramene a menší instalační rozměry ve své nejprodávanější modelové řadě R-2000. Díky tomu je řada iD ideální pro všechny aplikace, které vyžadují technologické kabely. Jde například o bodové svařování nebo manipulaci s materiálem.

FANUC R-2000iD

Integrace kabelů J1-J6 do dutého ramene a zápěstí robota snižuje fyzické namáhání kabelů a brání tak narušení funkce zařízení. V kombinaci s novými kabely s dlouhou životností, optimalizovanými speciálně pro R-2000iD, se snižuje doba a náklady na údržbu. Přestože jsou kabely zcela zabudovány do dutého ramene a zápěstí, řada prakticky umístěných otvorů zajišťuje snadný přístup. Kabely tak mohou být snadno nahrazeny nebo udržovány, a to i jednotlivě prostřednictvím širších otvorů podél samotné paže, zatímco volitelná příruba umožňuje kompatibilitu i bez dutého provedení.

Odstranění kabelů z vnější strany ramene má další výhodu: Usnadňuje a zpřesňuje off-line simulace. „Přesná simulace chování každého kabelu v dané situaci je nesmírně náročná,“ vysvětluje Bastian Fritz, technický inženýr robotiky ve FANUCu. Když se robot otáčí podél svých šesti os, mohou se kabely ohýbat neočekávaným způsobem nebo rušit jiné části uspořádání kabelových systémů. Jejich uložení do ramene bez možnosti zachycení nebo roztržení zvyšuje spolehlivost simulačního modelu.

R-2000iD přichází v současné době s maximální nosností 210 kg nebo 165 kg a s dosahem 2605 mm, což jsou rozměry, které jsou velmi podobné stávající řadě iC. Ve srovnání se svým předchůdcem má však R-2000iD výrazně menší rozměr: obě verze zabírají pouze 678 x 536 mm, což šetří drahocenný prostor ve výrobních halách. Nová řada robotů tak může být provozována v ještě těsnějších pracovních prostorech, aniž by byla ohroženo užitečné zatížení nebo dosah. Navíc kompaktní noha a hladký exteriér přispívají k obzvláště elegantnímu a stylovému designu.

Díky této jedinečné kombinaci vlastností je R-2000iD ideálně vybaven pro aplikace, jako je bodové svařování. Procesní kabely jsou chráněny uvnitř ramene, což zajišťuje dlouhou životnost, zatímco lehčí a prostorově úsporný design maximalizuje celkovou produktivitu výrobní linky.

O FANUCu
FANUC Corporation je jedním z předních světových výrobců pro automatizaci průmyslové výroby – CNC řídicích systémů, robotů a výrobních strojů (ROBODRILL, ROBOCUT, ROBOSHOT a ROBONANO). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 264 pobočkami po celém světě a více než 7 000 zaměstnanci nabízí FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a zákaznických služeb.

Zdroj zprávy: FANUC