Dvoupístový mazací lis usnadňuje mazání

Ruční mazací lis, který lze snadno přestavit z vysokotlaké na velkoobjemovou dodávku, díky čemuž ideálně poslouží pro jakékoliv mazání, včetně použití pro velká mazací místa a ucpané mazničky. Společnost SKF vyvinula nástroj, který usnadňuje důležité mazání. Dvoupístový pákový mazací lis SKF Lincoln (model 1154) je opatřen palcem ovládaným přepínačem, který umožňuje přepínání na velký objem, či vysoký tlak. Tímto způsobem může obsluha rychle nastavit nástroj podle potřeb mazání zařízení.

Dual-piston lever-action grease gun model 1154

Foto: SKF

„Díky jedinečné víceúčelové konstrukci nástroje 1154 je mazání hračkou,“ říká Keith Rohan, produktový manažer u společnosti SKF. „Umožňuje použití pro řadu aplikací a urychluje pracovní proces.“

Mazací lis je ideálním nástrojem pro farmáře a stavebníky, kteří potřebují spolehlivé a odolné nástroje v náročných pracovních podmínkách, nebo třeba opraváře v autodílnách. Při použití pro velkoobjemové mazání budou uživatelé těžit z efektivnější konstrukce. Nástroj 1154 vyžaduje třikrát méně zdvihů než standardní mazací lisy pro aplikaci stejného množství.

skf dual piston

Foto: SKF

Je-li vyžadován vyšší tlak, například při ucpání mazničky, může být obtížné ji pročistit, avšak ve standardním, vysokotlakém režimu dokáže nástroj 1154 mazničku pročistit, aniž by obsluha musela vyvíjet nadměrnou sílu. Lis 1154 poslouží snadno při jakémkoliv mazání, neboť jej lze stisknutím přepínače nastavit podle konkrétních potřeb. Typickým použitím lisu jsou zemědělské stroje, které jsou opatřeny řadou nejrůznějších mazacích míst vyžadujících vysoký tlak a velký objem.

skf

Foto: SKF

Velkoobjemový režim umožňuje efektivní mazání všech mazacích míst pomocí menšího množství zdvihů. Lze tak rychle naplnit velké klouby, pouzdra či ložiska. Skvěle poslouží také pro mazání velkých ploch, jako u návěsových točnic, řetězů či dopravníků. Tlakový režim má standardní dodávku 1 oz (28 g) na 34 zdvihů a vyvíjí tlak 10 000 psi pro použití v místech vyžadujících vysoký tlak – jako jsou napínáky pásů, ucpané maznice či místa s malou vůlí.

Výrobek je již dostupný v Severní Americe a na ostatních světových trzích se objeví během roku 2022.

Zdroj zprávy: SKF
SKF