Ediční roboty usnadňují vstup do automatizovaného obloukového svařování

Typy edičních robotů od společnosti KUKA podporují nové zákazníky na cenově citlivých trzích při zefektivnění automatizace svařovacích úkolů. Se zaměřením na nejlepší poměr nákladů a výnosů a přístup k aktuálnímu technologickému portfoliu. KR CYBERTECH nano ARC je zpočátku k dispozici ve dvou provedeních jako edice robotů, další budou následovat.

KR CYBERTECH nano ARC

S vozem formule 1 by po silnici nikdo nejezdil. Proč byste tedy měli používat vysoce specializovaného procesního robota pro nejjednodušší aplikace? Nový ediční robot KR CYBERTECH nano ARC HW je výchozím bodem cesty k efektivní automatizaci – se společností KUKA jako spolehlivým partnerem. Robot s dutým hřídelem je vyroben pro jednoduché obloukové svařování a je tak ideálním vstupním robotem pro nové zákazníky.

KR CYBERTECH nano ARC

Méně investujte, snadněji automatizujte
U edičních robotů sází společnost KUKA na aktuální technologické portfolio, sestávající z nedávno revidované řady KR CYBERTECH nano a nejnovější generace řídicích jednotek KR C5. Patří sem rovněž vhodný software pro svařování, například KUKA.ArcTech Basic. „Sázíme na rightsizing, namísto downsizing“, vysvětluje Markus Hollfelder-Asam, manažer portfolia u společnosti KUKA. „Díky variantě edičních robotů dodáváme technicky spolehlivého robota – zmenšený, se zaměřením, ale nakonec originál KUKA.“ Právě pro zákazníky na vysoce dynamických a cenově citlivých trzích, kteří stojí na začátku automatizace, a to je výhoda: Přizpůsobený design edičního robota s sebou nese znatelně nižší pořizovací náklady.

KR CYBERTECH nano ARC

Ediční roboty jsou provozovány s nejnovější robotickou řídicí jednotkou KR C5

Ediční roboty KR CYBERTECH nano Arc HW jsou navrženy pro cenově výhodný vstup do automatizovaného obloukového svařování.
„Jako obvykle vysoká kvalita společnosti KUKA“

Ediční robot KR CYBERTECH nano ARC HW je dimenzován pro nosnost 6 kg a lze jej montovat na podlahu a strop. Protože i ve vstupním segmentu existují různé požadavky, je ediční robot k dostání ve dvou variantách: s dosahem až 1 440 mm (od ledna 2022) a 2 010 mm (na konci roku 2022). Ve srovnání se standardním provedením, které sází na 50ti milimetrovou ruku s dutým hřídelem, nabízí ediční robot oboustranně uloženou ruku s dutým hřídelem o průměru 46 mm a přesností opakování 0,04 mm.

KR CYBERTECH nano ARC

„To je přesně to pravé pro vstupní aplikace v oblasti obloukového svařování,“ potvrzuje Markus Hollfelder-Asam. „Bylo pro nás přitom obzvláště důležité dodávat obvyklou vysokou kvalitu společnosti KUKA. To znamená, že: Ruka s dutým hřídelem podporuje optimální polohování pro proces svařování a zabraňuje dalším rušivým konturám. Ediční robot kromě toho nabízí, jak je u řady KR CYBERTECH nano obvyklé, bezúdržbový kabelový svazek.“

KR CYBERTECH nano ARC

Průmyslem ověřená kvalita, která dokonale odpovídá globálním požadavkům na vstupní aplikace týkající se svařování: Typy edičních robotů toto vše sjednocují. Na úvod se začíná s edičním robotem KR CYBERTECH nano ARC HW. Další typy edičních robotů budou následovat.

Zdroj zprávy: KUKA