EGAP představuje úspěšné projekty a exportérům strádajícím válkou na Ukrajině své produkty

egap

Exportní pojišťovna EGAP zahájila kampaň připomínající, že tuzemské exportéry podporuje na těžko dostupných trzích už třicátým rokem. Cílí na české exportující firmy, jejich dodavatele a obchodní i financující partnery. V retrospektivě připomene společné zahraniční úspěchy, ale také své aktuální produkty a služby, které mohou exportérům pomoct při hledání náhrady za trhy, o které je připravila válka na Ukrajině. Na kampani, která běží online, v tisku i formou lokální prezentace, s pojišťovnou spolupracuje agentura Boomerang Communication.

V průběhu letošního roku EGAP tak představí výsledky třicetileté spolupráce s českými exportéry a jejich bankami. Upozorní na sebe inzercí ve vybraných ekonomických online i papírových titulech, a na vybraných akcích jako jsou veletrhy s účastí exportujících firem a na ekonomických fórech. Na sociálních sítích postupně připomene jednotlivé po sobě jdoucí roky, tak jak je prožíval EGAP a jeho klienti.

egap

 

„Chceme zvýšit povědomí o tom, co děláme, a ukázat českým vývozcům, že jsme tu pro ně také právě teď, kdy mnohé z nich válka na Ukrajině připravila o zakázky. Je důležité, aby nás znaly všechny firmy, které chtějí vyvážet, které hledají nové trhy, všichni, kterým můžeme pomoci,“ vysvětluje mluvčí EGAP Jan Černý.

Náklady kampaně přitom nepřesáhnou rozpočet, v jehož rámci pojišťovna nabízela prostřednictvím marketingu své služby českým firmám v uplynulých letech.

egap

Už 30 let jsme spolehlivým partnerem českého exportu
Slogan kampaně zní: Už 30 let jsme spolehlivým partnerem českého exportu. Vizuálně ho v rámci inzerce a taky na aktualizovaných produktových brožurách pojišťovny doplňuje grafika zobrazující přepravu nákladních kontejnerů na námořní lodi a vagonech nákladního vlaku.

„Exportérům připomínáme, že jsme tu pro ně už třicet let, že jsme společně dokázali vyvézt zboží a projekty do 130 zemí za víc než jeden bilion korun, a že jsme tu pro ně i teď,“ dodává Černý.

Součástí kampaně je pětice oboustranných rollupů. Z jedné části připomínají některé z úspěšných podpořených projektů, ze strany druhé na časové ose milníky pojišťovny uplynulých třiceti let. „Putovní výstava“ bude doplňovat či nahrazovat stávají prezentaci EGAP na veletrzích a konferencích a bude také v průběhu roku umístěna na řadě dalších míst souvisejících s českým exportem, jeho podporou a financováním.

egap

Celkový objem českého exportu podpořeného EGAP aktuálně přesahuje částku 1 bilion korun. Za 30 let fungování EGAP tak podpořil vývoz českých exportérů do 130 zemí světa, od Austrálie až po Zambii. Mezi historicky největší obchodní případy patří například modernizace železniční tratě v Ázerbájdžánu. Od roku 2011 tam české firmy s pojištěním EGAP zmodernizovaly přes 900 kilometrů železnice za 750 milionů eur. Dále jsou to vodní elektrárny společnosti Energo-Pro v Gruzii, Bulharsku a Turecku. Loni dokončený projekt Turecké elektrárny Alpaslan 2 v hodnotě 600 milionu dolarů přitom představuje největší českou investici v Turecku od roku 1989 a zároveň největší českou porevoluční investici do vodní energie.

Zdroj zprávy: EGAP

egap