ESAB dokončil přejmenování portfolia nerezavějících, niklových a speciálních slitin na značku Exaton™

Společnost ESAB Welding & Cutting Products oznámila, že ukončila přejmenování všech přídavných svařovacích materiálů získaných akvizicí výrobce spotřebních svařovacích materiálů Sandvik v roce 2018 na značku Exaton™. Všechny produkty tak nesou globálně jméno Exaton.

esab exaton

Pro regiony EU, Střední východ a Asie a Tichomoří jsou nová pravidla značení následující:

  • U nerezavějících produktů bylo jméno Sandvik nahrazeno značkou Exaton, po níž následuje klasifikace EN-ISO produktu, například Sandvik 25.10.4.L je nyní Exaton 25.10.4.L.
  • Spotřební materiály na bázi niklu, dříve prodávané pod značkou Sanicro, byly přejmenovány na „Exaton Ni“, po němž následuje stejné číslo Sanicra, například Sandvik Sanicro 72HP je nyní Exaton Ni72HP.

Domníváme se, že zachování struktury s číslem slitiny bude pro zákazníky a distributory znamenat menší změnu, stejně tak jako zachování všech čísel zboží,“ uvádí Henrik Calander, generální manažer Specialty Alloys, ESAB. Uživatelé najdou kompletní seznam názvů produktů Exatonu online.

Henrik Calander zdůrazňuje, že tato změna se týká pouze produktů přejmenovaných na Exaton a má vliv jen na názvy na etiketách, obalech a bezpečnostních listech.

Parametry a výkon spotřebních materiálů Exaton zůstávají stejné, není tedy třeba přeměňovat svařovací postupy ani specifikace,“ dodává.

Lídr ve speciálních slitinách
Portfolio produktů Exatonu tvoří plné svařovací dráty a elektrody, elektrody plněné tavidlem, elektrody pro MMA, páskové elektrody, tavidla a chemické přípravky pro konečnou úpravu svarů. Exaton pracuje přímo s výrobci a koncovými uživateli v nejnáročnějších průmyslových segmentech na světě, jako je těžba ropy a plynu, chemická výroba, jaderná energetika a kryogenní aplikace.

Co se týká změny značky, k již dokončeným aktivitám patří její aktualizovaná podoba a přemístění mobilní aplikace Exaton (zahrnující užitečné interaktivní kalkulačky) a bezpečnostních listů na webové stránky ESABu.

ESAB je ve svařování a řezání uznávaným lídrem. Přídavné svařovací materiály, zdroje a příslušenství firmy ESAB dodávají řešení zákazníkům po celém světě – od vysoce produktivních svařovacích a řezacích procesů prověřených časem až k převratným technologiím v automatizovaném svařování a řezání. Více informací najdete na www.esab.com.

Zdroj zprávy: ESAB