ESAB: Inovované svařovací hořáky PSF MIG/MAG pro vyšší výkon

Modernizovaná série PSF svařovacích hořáků MIG/MAG společnosti ESAB zahrnuje nový vodou chlazený hořák PSF 520W. Umožňuje svařovat se 100% jmenovitým dovoleným zatížením 500 A ve směsném plynu a CO2 pro náročné úkoly s dráty až do průměru 1,6 mm.

ESAB PSF

PSF 520W je vyvinut s dvojitým chladicím okruhem, který přivádí chladicí kapalinu až k adaptéru špičky. Dvojitý okruh chlazení zajišťuje intenzivní chlazení přední části hořáku i v extrémních podmínkách. Nižší ohřev znamená lepší podávání drátu, a méně časté přerušení výroby z důvodu výměny spotřebních dílů, tedy vyšší produktivitu svařování u dlouhých svarů, nebo při použití procesů, jako jsou například pulzní svařování metodou MIG a použití plněných drátových elektrod s velkým průměrem.

Mezi výhody redukce tepla prostřednictvím dvojitého chladicího okruhu patří vedle lepšího podávání drátu, delší životnost spotřebních materiálů, stabilnější oblouk, nižší adheze rozstřiku, snazší čištění a menší riziko turbulence ochranného plynu.

Série PSF také zahrnuje vodou chlazený hořák PSF 420W (100% dovolené zatížení při 450 A) a čtyři modely chlazené plynem (PSF 260, PSF 315, PSF 415 a PSF 515) se jmenovitým výkonem od 225 A až po 450 A při 60% dovoleném zatížení. ESAB nabízí délky kabelu 3, 4 a 5 m. Zatímco přední část hořáku byla zcela nově navržena, spotřební díly zůstávají zcela kompatibilní se spotřebními díly PSF prověřenými časem. Mezi ně patří dlouhodobé kontaktní špičky vyrobené z prvotřídní slitiny mědi s chromem a zirkonem, která odolává opotřebení a zaručuje delší životnost špičky.

Vyroben pro snazší manipulaci
Všechny hořáky PSF nabízejí ergonomický design, který zajišťuje pohodlný a pevný úchop, který pomáhá zabránit únavě rukou. PSF 260 má malou kompaktní rukojeť a otočný krk. Můžete tedy svařovat na více místech beze změny pozic. Větší typy hořáků PSF včetně vodou chlazených modelů mají pogumovanou rukojeť včetně měkkých úchopových oblastí a podpůrných pružin, které zlepšují flexibilitu a snižují únavu ruky.

Kromě prémiové série PSF společnost ESAB také nabízí rozšířenou a inovovanou sérii hořáků MXL MIG/MAG pro průmyslové použití. Společnost ESAB zvýšila dovolené zatížení z 35 na 60 % u vzduchem chlazených modelů, zatímco vodou chlazené modely jsou dimenzovány na 100 %. Hořáky MXL obsahují měkké úchopové oblasti, podpůrné pružiny a ergonomické pogumované oblasti rukojetí u hořáků MXL 341, 411W a 511W a nový design přední části, který umožňuje použít standardní spotřební díly ESAB.

Systém chlazení vodou s dvojitým okruhem na PSF 520 W zaručují, že váš hořák zůstane chladný a obsluha ve větším pohodlí i při náročném použití s dráty většího průměru.

Zdroj zprávy: ESAB VAMBERK, s.r.o. člen koncernu