ESAB PAPR – zdravé dýchání pro svářeče

ESAB Papr

Společnost ESAB VAMBERK, s.r.o. člen koncernu, uvádí novou technologii pro ochranu zdraví svářečů. Touto novinkou je respirační jednotka ESAB PAPR.

Pro maximální ochranu před dýmem a částicemi vzniklými při svařování, drážkování a broušení je optimální použití svářečské kukly ESAB s novou respirační jednotkou ESAB PAPR (Powered Air Purifying Respirator). Systém ESAB PAPR je systém na čištění vzduchu, kombinovatelný se svářečskými přilbami ESAB. Systém nabízí nejvyšší ochranu proti svařovacímu prachu a prachu a tím snižuje zdravotní rizika povolání a náklady zaměstnavatele. Jednotka je vybavena nejnovější technologií řídící desky, která umožňuje svářeči nastavit průtok vzduchu od 170 l/min do 220 l/min, aby vyhovoval prostředí a aplikaci. To je zvýrazněno indikátorem průtoku LED na horní straně jednotky. Jednotka PAPR je vybavena zvukově vizuálním blokovaným filtrem a alarmy s nízkou spotřebou kapacity baterie, které nabízejí mimořádnou bezpečnost pro svářeče. Li-Ion baterie zajistí až 8 hodin používání jednotky ESAB PAPR (při průtoku vzduchu 220 l/min). Extrémně robustní konstrukce dovoluje bezpečné použití i v nejnáročnějších podmínkách.

esab papr

Jednotka PAPR byla testována v kombinaci s následujícími přilbami ESAB: Sentinel A50, Warrior Tech, G50, G40, G30 a F20.

ESAB Papr

České produktové stránky ESAB PAPR jsou zde.