ESAB představuje nový software ke správě dokumentů ve svařování

Společnost ESAB zavádí sofware ke správě dokumentů PQR/WPS nazvaný WeldCloud Notes jako součást své sady online nástrojů řízení ESAB Digital Solutions.

WeldCloud Notes umožní podnikům lépe vykonávat čtyři zásadní úkoly:

  • Zvyšovat kvalitu a dodržovat předpisy díky správě dokumentů PQR (záznam zkušebního svaru) a WPS (specifikace postupu svařování) na jednom místě,
  • Efektivně sledovat všechny své informace v PQR, WPS a WPQ (kvalifikace svařečů) pomocí rychlého a snadného vyhledávání (přehrát video),
  • Vytvářet PQR a WPQ se všemi základními proměnnými,
  • Předcházet zmeškání konce platnosti kvalifikace a ztrátě času a peněz na rekvalifikaci svářečů.

WeldCloud Notes zcela splňuje stavební zákony (ASME VIII, ASME B31.3, EN 1090), normy pro svařování (ASME IX, ISO 15614-1, ISO 9606, AWS D.11) a normy pro kvalitu svařování (EN 3834). Výrobcům umožňuje sledovat produktivitu jednotlivých svařovacích zdrojů a svářečů, zaznamenávat údaje o svarových spojích a spravovat záznamy o validaci všech svařovacích zdrojů.

WeldCloud Notes pomáhá společnostem zvyšovat produktivitu, snižovat náklady, předcházet právní odpovědnosti a lépe zajišťovat kvalitu během realizace projektu,“ uvádí Ludvig Enlund, General Manager Digital Solutions, ESAB. „Tento softwarový online nástroj umožňuje všem příslušným osobám v projektu mít přístup k údajům, vyhledávat správné kvalifikace, vytvářet svařovací postupy, zadávat záznamy o svařování, sledovat výrobu a tisknout zprávy u všech dokončených aktivit.“

ESAB vytvořil WeldCloud Notes po koupi portugalské společnosti WeldNote. Tento podnik zabývající se svařovacím softwarem založil v Lisabonu svářečský inženýr Tiago Pereira se svým bratrem, softwarovým inženýrem Pedrem Pereirou. Tiago nyní pracuje v ESABu jako Product Manager pro WeldCloud Notes a Pedro je hlavním vývojářem softwaru WeldCloud Notes. Oba nadále žijí a pracují v Portugalsku, dále jsou kontaktem pro zákazníky a poskytují jim technickou podporu.

„Naší vizí bylo zmenšit zátěž administrativních úkonů náročných na čas a zrušit zdroje lidských chyb,“ říká Tiago Pereira. „Při prodeji naší firmy jsme si vybrali ESAB, protože jeho vize s ESAB Digital Solutions dokonale ladila s naší.“

esab

Dvě základní skupiny uživatelů
Software WeldCloud Notes je zvláště lákavý pro manažery zajišťování a kontroly kvality. Umožňuje jim totiž kontrolovat stav výroby ve všech dílnách, zjišťovat problémy s váznoucí produkcí, snižovat míru oprav odstraňováním nevyhovujících postupů nebo vytipovat svářeče s nedostatečným výkonem a poskytnout jim školení nebo je přeřadit na jiný úkol. Inženýři svařování pak mohou WeldCloud Notes využít k analýze a srovnání projektových požadavků pomocí podnikových PQR, WPS nebo kvalifikací svářečů. Inženýři mohou vyhledávat záznamy společnosti mimo jiné podle základního materiálu nebo přídavných materiálů. Software generující PQR a WPQ jim umožňuje vytvářet postupy založené na kvalifikacích, zadávat základní proměnné, počítat rozsahy schválení a generovat PDF se všemi údaji.

„WeldCloud Notes poskytuje manažerům a inženýrům mnoho funkcí, které eliminují fádní manuální úkoly a jsou zdrojem lidských chyb,“ uvádí Pereira. „Nadále přidáváme nové funkce, jako například generování diagramů. Pro více informací navštivte WeldCloud Notes.

Posláním společnosti ESAB je formovat budoucnost svařování a řezání. Spojujeme výrobce s co nejširším sortimentem našich produktů v portfoliu značek, které je v odvětví na čelní pozici. Díky nejnovějším technologiím vyřešíme v podstatě jakýkoli problém v našem sektoru – poté ho zaštítíme našimi znalostmi, zkušenostmi a nadšením, aby byli výrobci co nejproduktivnější. Více se dozvíte na stránkách esab.com.

WeldCloud Notes monitoruje problémy s váznoucí výrobou a nabízí databázi dat, v níž lze dohledat všechny svary a získat kompletní informace o každém svaru a komponentu v projektu.

WELDCLOUD NOTES

Zdroj zprávy: ESAB Vamberk, s.r.o., člen koncernu