ESAB představuje řadu kukel F&G

esab kukla

ESAB uvádí novou řadu kukel F&G, tedy F20, G30, G40 a G50, které se díky použití odklápěcího zorníku výborně hodí ke svařování

, řezání a broušení. Řada F&G je univerzální nabídkou kukel –od jednoduché kukly F20 s vysokým stupněm ochrany přes univerzální G30 až po velké vnitřní zorníky kukel G40 a G50. Všechny modely jsou nabízeny také ve verzi „ pro Air” s možností připojení respirační jednotky ESAB PAPR (Powered Air Purifying Respirator).

ESAB kukla

F20 je kukla s fixním zatmavením, jejíž lehká konstrukce a kvalitní hlavový kříž tvoří základ řady F&G. Kukla F20 má clonu zorník z minerálního skla se zatmavením 10 a je k dispozici s průzory o rozměrech 60 x 110 mm nebo 90 x 110 mm. Je-li odklápěcí zorník zdvižený, ochranu obličeje zajišťuje plastové krycí sklo.

Kukly G30 značky ESAB jsou vhodné jak pro svařování, tak broušení. Kukla G30 má velký vnitřní zorník (155 x 170 mm) a vnější odklápěcí zorník, což uživatelům umožňuje zorníky kombinovat a vytvářet si různé úrovně zatmavení.

„U odklápěcích a vnitřních skel, které jsou vyměmitelné, nabízíme několik různých stupňů tmavosti, takže si uživatelé mohou vytvořit své vlastní úrovně zatmavení,” říká Guy Shelverton, Global Product Manager, ESAB. „U vnitřních skel existují možnosti světlejšího odstínu 2, 3 a 5 a u vnějšího skla pak zatmavení 5, 8 a 10.”

Například pro přechod mezi řezáním plazmou a svařováním si mohou uživatelé zvolit vnitřní i vnější clonu s tmavostí 5 a jejich kombinací pak dostanou tmavost 10. Pro svařování je vhodný vnější odklápěcí zorník se zatmavením 10 a průhledné vnitřní sklo, při broušení se pak zdvihne zorník a brousí se s průhlednou clonou. Vnější zorník navíc plně nekryje vnitřní průzor a umožňuje tak malý průhled k nastavení svaru. Jakmile je nastaven, jeho sledování vyžaduje pouze lehké sklopení hlavy ke svařování s kombinovaným zatmavením.

Kukly G40 a G50 obsahují velký, průhledný vnitřní průzor. Kukla G40 má v odklápěcím zorníku z minerálního skla fixní tmavost 10 a nabízí dvě možnosti průzoru o rozměrech 60 x 110 mm nebo 90 x 110 mm. Kukla G50 má v odklápěcím zorníku samostmívací filtr (ADF) o velikosti 97 x 47 mm napájený solárním článkem; který přizpůsobuje zatmavení na stupeň 9 až 13.

„Tyto velmi robustní, odolné kukly splňují, nebo dokonce překračují všechny platné bezpečnostní normy,” uvádí Guy Shelverton. „Jsou určeny k použití v drsných podmínkách, kde se svařuje, řeže a brousí. Jsou proto dokonale univerzální a nabízejí dostupnou možnost pro ty uživatele, kteří nepotřebují utrácet příliš peněz za svařovací kuklu nejvyšší kategorie.”

ESAB je ve svařování uznávaným lídrem. Přídavné svařovací materiály, zařízení a příslušenství firmy ESAB dodávají řešení zákazníkům po celém světě – od svařovacích a řezacích procesů prověřených časem až k převratným technologiím pro mechanizované svařování i pálení a automatizaci.

Zdroj zprávy