ESAB představuje výkonné svařovací systémy pro víceprocesové svařování pro extrémní prostředí

Pro svářeče, kteří potřebují moderní vícenásobné svařovací funkce a mobilitu v drsném průmyslovém prostředí, představila společnost ESAB Welding & Cutting Products zdroj energie Aristo® 500ix, založený na invertorové technologii a systémy podávání drátu Robust Feed Pulse a Robust Feed U6. Aristo 500ix nabízí výstupy pro svařování MIG / MAG, plněným drátem, MMA a TIG s maximálním výstupním výkonem 500 A / 39 V při 60% pracovním cyklu a 100% pracovním cyklem pro 400 A / 39 V. V kombinaci s Robustní Feed Pulse nebo U6 mohou uživatelé svařovat s plným drátem do 2,0 mm a plným drátem do 2,4 mm. Tyto podavače mají na zadní straně připojení svařovacího proudu pro svařování tyčovou elektrodou, přičemž Robust Feed U6 také umožňuje drážkování prostřednictvím tohoto připojení.

„Mnoho výrobců chce využít výhod pulzního svařování MIG a moderního řízení procesů, ale drsné podmínky svařování je nutí váhat,“ vysvětluje Arne Lagerkvist, globální produktový manažer pro svařovací zařízení pro těžký průmysl ve společnosti ESAB. “Systémy Aristo 500ix a Robust Feed mohou tyto obavy zmírnit.” Byly důkladně testovány a lze je použít v jakémkoli místě, kde chtějí výrobci zvýšit svou produktivitu nebo pomoci méně zkušeným svářečům dosáhnout lepších výsledků. “

Robustní design
Koncept chlazení Aristo 500ix, který je zabudován do krytu IP23 odolného vůči povětrnostním vlivům, chrání elektroniku před prachem, olejem, kovovými třískami a jinými nečistotami ve vzduchu.

Konstrukce se silnými bočními stěnami z dvoustranného plechu nabízí stabilní ochranu proti nárazu a zároveň pohodlný přístup pro servis a údržbu. Rukojeti certifikované pro jeřáby jsou ergonomicky uspořádány. Volitelný vozík má také speciální jeřábové zvedací body, držák hořáku a velké držáky kabelů, které udržují pořádek.

Robust Feed, Feed Pulse a Robust Feed U6 jsou jediné systémy s hodnocením IP44 v průmyslu, které nabízejí ochranu před nečistotami, blátem, stříkající vodou a dokonce i před silným deštěm. Mezilehlý kabel je napájen do pouzdra pomocí robustního odlehčení tahu, které chrání přípojky elektřiny, inertního plynu a chladicí vody. Poškození v důsledku tahového zatížení nebo smyku, ke kterému dochází např. B. stane se tažením přívodu na mezilehlém kabelu, je zabráněno

Ohřívač uvnitř Robust Feed chrání před kondenzací a udržuje drát v suchu. Chladicí ventilátor reguluje teplotu za provozních podmínek až do 55 oC, takže nejsou zapotřebí žádné chladicí štěrbiny. Robust Feed navíc nabízí prvotřídní ergonomický design, zvedací body schválené pro jeřáby a volitelnou sadu kol, která lze připevnit pod nebo na stranu jednotky a poskytuje jí velkou stabilitu. Digitální displej lze otočit o 90 stupňů svisle nebo vodorovně, aby uživatelé mohli vždy snadno číst parametry.

Zlepšený výkon
Robustní Feed Pulse / U6 pojme drátěné cívky až do 300 mm, má rozměry 595 x 250 x 430 mm a váží 18,3 kg. Precizně vyrobený čtyřválcový hnací rám vyrobený z hliníku obsahuje 38 mm hnací válečky a dosahuje rychlosti posuvu 0,8–25,0 m / min. Konstrukce zvyšuje přesnost při nízkých rychlostech. Má dostatek energie pro podávání plného drátu a poskytuje vysoké rychlosti potřebné pro tvrdý drát s menšími průměry. Tato krmiva nabízejí všechny výhody prémiového dílenského krmiva pro ovládání funkcí MIG / MAG, včetně synergického pulzu, nastavení aktuálního cíle, ovládání spouště 2/4 zdvihu, plazivého startu, horkého startu, plnění kráteru, nastavitelné doby dohoření drátu, doby před a po proudění plynu, čištění plynu / Plíživý drát a další.

Řídicí funkce robustního napájecího pulzu lze snadno najít, nastavit a doladit. Robust Feed Feed U6 nabízí dokonalou kombinaci robustnosti a moderní funkčnosti, včetně limitů parametrů pro lepší reprodukovatelnost.

Obě ovládací konzoly nabízejí QSet ™, který optimalizuje zkratový oblouk pro instalovanou kombinaci plyn / drát a poté přizpůsobuje parametry svařování individuálnímu stylu svářeče.

Symboly, tlačítka a digitální displeje zjednodušují ovládání a pomáhají překonávat jazykové bariéry. Na začátku pulzního svařování si uživatelé jednoduše vyberou linii synergie. Systém pak poskytuje optimální dynamickou kontrolu oblouku, která zajišťuje konzistenci penetrace a vzhledu švu. Automaticky se přizpůsobuje výkyvům v délce oblouku a rychlosti posuvu drátu. Robust Feed Feed Pulse nabízí 93 charakteristik synergie a Robust Feed U6 nabízí 92 charakteristik synergie pro přizpůsobení velkému počtu ocelových, hliníkových a nerezových drátů, stejně jako vysoce legovaných plných a plných drátů.

Výhody pulzního svařování MIG / MAG
Pulzní svařování MIG / MAG nabízí celou řadu výhod. V závislosti na aplikaci umožňuje následující:

  • Výrazné snížení nebo úplné zamezení rozstřiku a čištění po svařování
  • Kontrola vzhledu a profilu švu – důležité faktory, když zákazníci oceňují estetické svary
  • Svařování ve všech polohách s přiměřeně vysokou rychlostí nanášení a rychlostí jízdy
  • Svařování tenčích materiálů bez propálení nebo deformace při snížení rychlosti zmetků
  • Použití jediného standardizovaného hliníkového drátu s větším průměrem pro svařování široké škály tlouštěk plechů
  • Lepší kontrola tepelného příkonu pro zachování mechanických vlastností při současném zvýšení rychlosti svařování, zejména u nerezové oceli

Invertorový napájecí zdroj Aristo® 500ix

Invertorový napájecí zdroj Aristo® 500ix vyvinutý společností ESAB a podavače drátu Robust Feed Pulse / U6 nabízejí moderní výkon a spolehlivost v extrémních podmínkách. Zdroj energie, krmivo a vozík zlepšují mobilitu – a všechny mají schválené zvedací body pro jeřáby.

Zdroj zprávy: ESAB