ESAB – PURUS řešení pro profesionální svařování MAG

esab

Poměděný svařovací drát jakosti EN/ISO G3Si1 s limitovaným chemickým složením, jehož účelem je docílit výrazně menší tvorbu silikonových ostrůvků a redukci rozstřiku, tedy nižší potřebu čištění svaru a jeho okolí po svařování. Díky vysoké čistotě svarového kovu zaručuje použití tohoto drátu vysoké a stabilní hodnoty mechanických vlastností.

PURUS ESAB

Purus 42 se vyznačuje vynikajícím zapalováním, stabilitou oblouku a značně menším rozstřikem oproti svařovacím drátům standardního chemického složení. Při ručním i automatizovaném svařování může Purus 42 výrazným způsobem snížit dobu potřebnou pro čištění po svařování a neplánované prostoje u vícevrstvého svařování. Použití tohoto drátu zvyšuje také produktivitu svařování ( Arc faktor) z důvodu delší životnosti špiček.

ESAB PURUS

Díky mimořádné kontrole chemického složení a procesu válcování i tažení drátu zaručuje Purus 42 stabilní vlastnosti mezi jednotlivými výrobními šaržemi (LOTy).

Výhody použití drátu Purus:

  • Snížení množství silikonových ostrůvků a rozstřiku
  • Nižší potřeba čištění svaru a jeho okolí
  • Nižší spotřeba špiček
  • Stabilní svařovací vlastnosti při použití několika LOTů drátu
  • Vyšší produktivita svařování
  • Nižší náklady na metr svaru

Varianty k objednání:

PURUS 42 1,0 mm 18 kg    1C10107710
PURUS 42 1,2 mm 18 kg    1C10127710
PURUS 42 1,0 mm 250 kg  1C10109329
PURUS 42 1,2 mm 250 kg  1C10129329

EN/ISO G3Si1 – drát se speciálním složením, jehož účelem je snížit čištění po svařování. Díky výjimečnému chemickému složení drátu dochází k menší tvorbě strusky a rozstřiku. Purus 42 se vyznačuje vynikajícím zapalováním a stabilitou oblouku a značně menším rozstřikem. Při automatickém svařování ve velkovýrobě může Purus 42 značným způsobem snížit dobu potřebnou pro čištění po svařování a neplánované prostoje u vícevrstvého svařování. Může také zvýšit dobu provozuschopnosti díky delší životnosti špičky. Díky mimořádné kontrole složení drátu a výrobního procesu udržuje Purus 42 stabilní proces mezi jednotlivými dávkami (LOTy).

Více informací o PURUS 42 naleznete zde.

Zdroj zprávy: Zdroj zprávy: ESAB VAMBERK, s.r.o., člen koncernu