EuroBLECH 2022: Jak TRUMPF dělá výrobu plechů jednodušší, produktivnější a udržitelnější

TRUMPF na letošním veletrhu EuroBLECH představí řadu řešení, jak učinit výrobu plechů udržitelnější. High-tech společnost si klade za cíl využít svou pozici poskytovatele řešení, aby pomohla zákazníkům učinit jejich továrny konkurenceschopnějšími a šetrnějšími k životnímu prostředí.

 

„Naši zákazníci zaznamenali obrovský nárůst výrobních nákladů v důsledku vyšších cen energií. Naše technologie snižují používání energeticky náročných materiálů a jsou celkově méně náročné na energii. Nabídkou udržitelnějších a méně uhlíkových metod výroby plechů můžeme firmám pomoci účinněji bojovat proti změně klimatu a snížit náklady na materiály a výrobu,“ říká Stephan Mayer, generální ředitel Machine Tools společnosti TRUMPF.

Mezi řešení, která TRUMPF představí na EuroBLECH, patří nový systém „Eco Cooler“, který řídí teplotu laserových řezacích strojů s použitím čisté vody namísto chemických chladiv. Toto nové řešení chlazení využívá o 80 procent méně energie než konvenční systémy a je 100 procent neznečišťující.

TruBend 1000

Digitalizace a automatizace stále pohánějí budoucnost průmyslu
TRUMPF pokračuje v rozšiřování své vedoucí pozice na trhu jako přední dodavatel a uživatel digitálně propojených řešení pro výrobu plechů.

„Digitalizace a automatizace jsou stále nejdůležitějšími trendy budoucnosti našeho odvětví. Činnosti před a po proudu v procesu řezání laserem představují 80 procent doby zpracování zakázky. Systematickou digitalizací svých výrobních operací mohou společnosti ušetřit čas a výrazně zvýšit svou produktivitu,“ říká Mayer.

Stánek TRUMPF na veletrhu EuroBLECH představí nové funkce vlastního softwaru pro plánování a řízení výroby Oseon, který obsahuje modul pro omezení nevýrobních činností. Návštěvníci stánku se také budou moci dozvědět více o Smart Factory Consulting GmbH, 100% dceřiné společnosti založené společností TRUMPF, která pomáhá firmám optimalizovat jejich procesy prostřednictvím digitalizace.

trumpf laser

TRUMPF rozšiřuje portfolio základních strojů
TRUMPF také pokračuje v rozšiřování svého podílu na trhu v oblasti jednodušších a cenově dostupnějších strojů. V roce 2021 představila tato high-tech společnost základní laserový řezací stroj a základní laserový svařovací stroj a na letošním EuroBLECH bude uveden na trh základní ohýbací stroj TruBend 1000.

„Rozšířením našeho portfolia, vstupujeme do rostoucího trhu s jednoduššími stroji. Stroje jsou stejně spolehlivé, robustní a odolné jako naše špičkové modely, ale výrazně dostupnější,“ říká Mayer.

Tyto základní stroje od TRUMPF splňují stejně vysoké bezpečnostní standardy jako jejich špičková řešení a navíc uživatelům poskytují přístup ke stejné osvědčené řadě služeb TRUMPF. Tyto nové stroje se snadno programují a obsluhují a pomáhají společnostem řešit nedostatek kvalifikované pracovní síly. Zákazníci, kteří se rozhodnou pro jejich koupi, mohou také využít výhodných balíčků financování.

Řešení pro nejnáročnější aplikace
Na veletrhu EuroBLECH společnost TRUMPF také představí řadu nových řešení, která posouvají produktivitu a ziskovost výroby na ještě vyšší úroveň. „Srdcem strojů TRUMPF je špičková technologie. Naší hlavní činností je vývoj řešení pro nejambicióznější výrobce plechů a náš stánek EuroBLECH nabídne další skvělé příklady toho, jak to zavádíme do praxe,“ říká Mayer. Mezi inovace představené na stánku bude patřit nový robotický uchopovač pro automatizované ohýbací buňky, který společnostem umožňuje rychleji přecházet mezi materiály a provádět nákladově efektivní malosériovou výrobu. High-tech společnost také zdvojnásobila výkon laseru svého laserového řezacího stroje TruLaser 5000 z 12 kW na 24 kW. To zvyšuje maximální tloušťku plechu a umožňuje zákazníkům zvýšit produktivitu až o 80 procent.

Zdroj zprávy: TRUMPF
Trumpf logo