FANUC dodá BMW 3.500 robotů

fanuc

Výrobce průmyslových robotů FANUC a mnichovská automobilová skupina BMW AG podepsali rámcovou dohodu o dodávkách 3 500 robotů pro nové výrobní linky a závody.

Roboty FANUC budou použity při výrobě současných i budoucích generací modelů BMW. První roboty byly nainstalovány na konci roku 2019. Další roboty budou použity v německých a mezinárodních výrobních závodech skupiny BMW v následujících letech. Vítězství FANUC v tomto projektu je důležitým milníkem jako strategický partner skupiny BMW. Výrobce robotů neustále investuje do výzkumu a vývoje a do rozšiřování své servisní sítě na podporu svých zákazníků po celém světě. Skupina BMW bude v budoucnu používat různé modely robotů FANUC, a to včetně nově vyvinutých modelů, které byly přizpůsobeny zákazníkovi  s individuální požadavky. Roboty se budou primárně používat při stavbě karoserií a při výrobě dveří a kapot.

fanuc bmw

Ve spolupráci například s výrobci obalů hadic a pojezdových drah, FANUC završuje nabídku dodávek pro BMW Group poskytováním periferních komponent. S více než 110 modely robotů v řadě nabízí FANUC nejširší škálu robotů pro průmyslové aplikace po celém světě. Patří sem i zvláště silné modely robotů FANUC, jako je typ M-2000 , který dokáže bezpečně nést břemena až 2,3 tuny a pružně s nimi pohybovat v šesti osách. Společnost není úspěšná pouze v automobilovém průmyslu. Více než 600 000 robotů FANUC bylo instalováno v celé řadě průmyslových odvětví.

O společnosti FANUC
FANUC Corporation je jedním ze světových lídrů v oblasti automatizace výrobních provozů pro řídicí systémy CNC , robotů a výrobních strojů ( Robodrill , ROBOCUT , ROBOSHOT a ROBONANO ). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji numericky řízených strojů v automatizačním průmyslu. S 264 pobočkami FANUC po celém světě a více než 7 000 zaměstnanci nabízí FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a zákaznických služeb.

Zdroj zprávy FANUC