FANUC dodává společnosti VW 1400 robotů

Specialista na automatizaci a výrobce průmyslových robotů FANUC podporuje společnost Volkswagen při rozšiřování technologií pohonu zaměřeného na budoucnost. Společnost dodává celkem přibližně 1400 robotů do závodů VW v německém Emdenu a Chattanoogě v USA. Roboti FANUC se budou používat v karosárnách a při výrobě baterií. „Požadavky na robotickou technologii se změnily v důsledku konstrukce elektrických vozidel,“ říká Ralf Winkelmann, výkonný ředitel společnosti FANUC Deutschland GmbH. „Díky naší široké nabídce produktů na ně můžeme spolehlivě a pružně reagovat.“

fanuc ww

Závod VW v Emdenu se v současné době transformuje na jedno z nejmodernějších míst v automobilovém průmyslu. Od roku 2022 zde bude více než 800 robotů FANUC vyrábět novou generaci elektronických vozidel VW. Závod v Chattanoogě bude rozšířen, aby se stal centrem výroby elektronických vozidel VW v Severní Americe. Počínaje rokem 2022 bude Chattanooga zaměstnávat přibližně 600 dalších robotů FANUC.

FANUC se sídlem na úpatí hory Fuji v Japonsku sídlí v Evropě již více než 40 let. Celosvětově společnost nabízí servis a servis náhradních dílů pro všechny produkty FANUC po neomezenou dobu. „Díky tomuto příslibu služeb a náhradních dílů přesvědčujeme zákazníky, kteří se spoléhají na flexibilní a zároveň udržitelná automatizační řešení,“ říká Winkelmann, výkonný ředitel pro Německo. „Naši zákazníci se tak mohou spolehnout na spolehlivý chod jejich výroby při používání všech našich produktů“.

Aby FANUC dodržel svůj neobvyklý příslib celoživotního servisu, udržuje řadu poboček v Evropě, sklad zboží a náhradních dílů o rozloze 40 000 metrů čtverečních a vysoce profesionální servis a opravy. V Německu servisní pracovníci FANUC dokonce chodí v noci ven, aby v případě nouze roboty okamžitě opravili. Po celém světě je společnost předním dodavatelem CNC řízení a průmyslových robotů s desetiletou zkušeností v automatizaci montážních linek. FANUC nabízí více než 100 modelů robotů, včetně sedmi modelů spolupráce. Součástí produktového portfolia jsou také frézování, drátové EDM, vstřikovací stroje a lasery.

O FANUCU
FANUC Corporation je jedním ze světových lídrů v oblasti automatizace výrobních provozů pro řídicí systémy CNC , robotů a výrobních strojů ( Robodrill , ROBOCUT , ROBOSHOT a ROBONANO ). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji numericky řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 264 dceřinými společnostmi FANUC po celém světě a více než 7 000 zaměstnanci nabízí FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC