FANUC DR-3iB/8L – nová všestrannost robotů typu delta

fanuc

Díky vysokému užitečnému zatížení, velkému dosahu a vysokému výkonu předznamenává DR-3iB/8L nový věk všestrannosti pro roboty delta.

S modelem DR-3iB/8L představuje FANUC první produkt ve své nové generaci delta robotů. Kombinace užitečného zatížení 8 kg, 1 600 mm horizontálně, 500 mm vertikálního dosahu a setrvačnosti zápěstí 0,2 kgm2 činí model vhodný pro neobvykle širokou škálu aplikací, od potravinářského průmyslu, běžné manipulace s materiálem až po energetický sektor.

fanuc delta DR-3iB / 8L

Rozměry a dosah DR-3iB / 8L usnadňují stavitelům linek integraci tohoto delta robota do aplikací typu pick-and-place všech velikostí. Díky svému obrovskému pracovnímu prostoru může model pokrýt široké dopravní pásy, ale také se zabalit hluboko do krabice. Díky pokročilému pohybu s rychlostí pohybu až 10 000 mm / s je model DR-3iB / 8L ideální volbou pro typické aplikace typu pick-and-place a balení, např. V potravinářském a farmaceutickém průmyslu.

DR-3iB / 8L

Díky vysoké užitečné zátěži a setrvačnosti zápěstí je DR-3iB / 8L životaschopnou volbou pro řadu dalších aplikací. „Tento model podporuje větší chapadla než typické delta roboty, což umožňuje manipulaci s většími částmi nebo vyzvednutí více dílů,“ vysvětluje Thomas Schneider, produktový manažer Robotics ve společnosti FANUC Europe GmbH. DR-3iB / 8L lze tedy použít k balení většího nebo již seskupeného zboží, ale také k podpoře montáže např. Solárních panelů nebo baterií. Ve srovnání s robotem se sériovým spojením zabírá instalace delta robota mnohem méně podlahového prostoru, protože je namontován nad linkou. Je proto obzvláště atraktivní pro stavitele linek, kteří musí nabídnout optimální řešení automatizace za přísných prostorových omezení.

Při vývoji DR-3iB / 8L byla také pamatována na snadnost instalace, provozu a údržby. Dutý design zápěstí (Ø = 20 mm) úhledně obsahuje sadu kabelů uvnitř robota, a to jak pro ochranu před mechanickým rušením, tak pro usnadnění čisté instalace. Prohlížení oken na reduktorech všech hlavních os umožňuje uživateli snadno detekovat hromadění tuku nebo oleje v sekundárních záchytných nádržích. Údržbu lze tedy zahájit dříve, než nastanou jakékoli problémy. Volně přístupný spínač pro uvolnění brzdy (volitelně) na krytu J # 1 umožňuje operátorovi snadno provádět údržbářské práce a rychle řešit jakékoli poruchy. Další výhodou nově navrženého robota je to, že šikmý vnější povrch robota umožňuje odtékání kapaliny po čištění bez znečištění produktů na dopravním pásu.

První model delta robotů nové generace bude k dispozici se dvěma různými povrchovými úpravami. Je buď natřený nebo pokovený, aby se dosáhlo hladkého / čistého povrchu, ale oba typy povrchu lze použít pro potravinářské aplikace. Pokovená varianta má další výhodu, protože je vyloučeno riziko odštěpování barvy do potravinářského zboží. Obecně jsou roboty DR-3iB vybaveny potravinářským tukem ve všech osách a jsou odolné vůči kyselým a zásaditým čisticím a dezinfekčním prostředkům, aby byly připraveny na široké požadavky trhu.

DR-3iB / 8L je napájen z R-30iBŘadič Plus, který podporuje nástroj FANUC pro zpracování obrazu iRVision®, logistický software iRPickTool® a sledování dopravníku, aplikace umožňuje sběr za chodu a výrazně zvyšuje produktivitu. Nová generace delta robotů samozřejmě také podporuje veškerý další nejmodernější software FANUC Robot. Náš simulační software ROBOGUIDE ® pro proveditelnost může předem zkontrolovat projekt vychystávání nebo balení z hlediska propustnosti, dosahu a trvanlivosti robota, aniž by podstupoval finanční riziko nebo vytvářel nákladné mechanické konstrukce. FANUC tak může nabídnout komplexní řešení pro různé aplikace vychystávání a balení.

O FANUC
FANUC Corporation je jedním ze světových lídrů v oblasti automatizace výrobních provozů pro řídicí systémy CNC , robotů a výrobních strojů ( Robodrill , ROBOCUT , ROBOSHOT a ROBONANO ). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji numericky řízených strojů v automatizačním průmyslu. S více než 264 dceřinými společnostmi FANUC po celém světě a více než 7 000 zaměstnanci nabízí FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC