FANUC na výstavě Interpack

FANUC Europe Corporation Centrum úprav FANUC trvalá udržitelnost Lidské zdroje Historie FANUC Novinky a akce Proč právě FANUC? Získat navigaci Veletrh robotických příležitostí

Na veletrhu Interpack 2023 v Düsseldorfu (4.–10. května) společnost FANUC přesně předvede, jak spolehlivé a snadné je implementovat automatizační řešení pro obalový průmysl. Přední světový výrobce robotů představí v hale 6, stánek D79, četné případy použití typu pick & place, třídění, balení a paletizace. Návštěvníci budou moci vidět prostorově úsporné a snadno ovladatelné kolaborativní roboty (coboty) společnosti v přímém přenosu spolu s roboty delta a SCARA, kompaktními a všestrannými roboty pro skladování a vysoce výkonnými systémy vidění.

interpackTrend často se měnících produktů a velikostí šarží již dávno dorazil do všech oblastí obalového průmyslu. Flexibilní systémy, které se rychle přizpůsobí revizím objednávek na poslední chvíli s minimálními časy na změnu, jsou proto žádané.

„S našimi roboty delta a systémem 3D vidění lze na jedné lince zabalit širokou škálu produktů,“ říká Michael Schüpbach, koordinátor prodeje Food Market ve společnosti FANUC Europe. „ Při použití robotů s potravinářskými mazivy může automatizace pracovat v aplikacích primárního balení potravin.”

Trvale vysoká kvalita a sterilita procesu jsou další výhody robotiky. Tyto výhody platí také pro lékařský a farmaceutický sektor, kde jsou požadavky na kvalitu obalů obzvláště vysoké. Zde jsou roboti pro čisté prostory, jako je FANUC LR Mate 200i, Řada D pro čisté prostory nebo robot SCARA SR-12iA s hodnocením třídy 5 pro čisté prostory nabízejí dobrá řešení.

fanuc

 

„Roboti pomáhají vyhýbat se výrobním chybám a zajišťují vysokou kvalitu bez výjimky,“ říká Christoph Bihr, koordinátor prodeje Life Sciences ve společnosti FANUC Europe, který dále říká, že kromě obalových aplikací mohou výrobci zdravotnických prostředků také využít spolehlivost robotů v montážní operace.

Další výhodou pro lékařský a farmaceutický sektor je to, že roboty chrání zaměstnance před kontaktem s potenciálně nebezpečnými látkami a zároveň snižují riziko kontaminace produktů.

Společnost FANUC má mnoho úspěšných praktických příkladů, koneckonců společnost je dobře zavedená v mnoha průmyslových odvětvích a má ve svém sortimentu více než 100 modelů robotů. Na veletrhu Interpack 2023 představí FANUC mimo jiné sběrací buňku obsahující uchopovač potravinářské kvality od Soft Robotics. Zde bude firemní delta robot DR-3iB/6 STAINLESS z nerezové oceli nepřetržitě sbírat plátky sýra z běžícího dopravního pásu a skládat je na sebe pomocí 3D obrazového senzoru FANUC aiRPickToolsoftware zajišťující optimální detekci dílů. Robot SR-12iA (IP 65) SCARA pak vyzvedne stoh sýra připravený k dalšímu zpracování.LR-10 i A/10

 

V dalším příkladu aplikace FANUC ukáže svůj nový, plně uzavřený LR-10iRobot A/10 v třídicí aplikaci pro sektor logistiky s podporou oiRVisionsoftware. Robot s nosností 10 kg je nejen lehký a skladný, ale nabízí také velkou pracovní plochu a vysokou odolnost proti prachu a vodě. Další ideální aplikací pro tento robot je nakládání a vykládání obráběcích strojů.

Fanuc LR Mate

V koncových baleních budou v budoucnu pravděpodobně hrát důležitou roli coboti. Společnost FANUC představí ne méně než pět modelů své řady lehkých cobotů CRX s užitečným zatížením mezi 5 a 25 kg. Nejnovější a nejsilnější model CRX-25iA se může pohybovat o 25 kg s dosahem 1889 mm. Návštěvníci Interpacku uvidí paletizační a depaletizační boxy CRX. CRX-10iA a CRX-10iModely A/L, každý s užitečným zatížením 10 kg a dosahem 1294 mm a 1418 mm, jsou k dispozici také v potravinářské verzi.

Zdroj zprávy: FANUC