FANUC nastavuje milník v automatizační technologii

Světová jednička na trhu s číslicovým řízením vyrábí pětimilionté CNC. Společnost FANUC vytvořila nový rekord: S výrobou svého pětimiliontého CNC společnost podtrhuje svou pozici světového lídra na trhu automatizace továren. Kenji Yamaguchi, prezident a generální ředitel japonské společnosti FANUC Corporation to považuje za milník: „Za tento úspěch vděčíme letitým radám a podpoře od našich zákazníků a partnerů, kteří jsou výrobci i uživatelé obráběcích strojů.“

CNC je zkratka pro Computerized Numerical Control, elektronický proces pro řízení obráběcích strojů. Jeho předchůdce, NC řízení, byl poprvé vyvinut ve 40. a 50. letech 20. století. Jako průkopník v tomto odvětví byla FANUC první japonskou soukromou společností, která vyrobila průmyslové NC řízení v roce 1956, dříve než většina mezinárodních konkurentů. O několik let později následoval vývoj elektrohydraulického pulzního motoru, který vytvořil základ pro špičkovou servotechnologii společnosti FANUC.

CNC Fanuc

Již v roce 1964 společnost provedla úspěšný přechod z NC na CNC technologii s “FANUC 250”. Následoval nepřetržitý další vývoj, který vyvrcholil uvedením na trh kompaktního „FANUC System 5“ v roce 1976 s použitím jednočipového mikroprocesoru, který pomohl CNC technologii dosáhnout celosvětového průlomu. Dnes má FANUC výrobní kapacitu 36 500 CNC za měsíc a modely nejnovějších FS30i/31i/32iB Plus a FS0iŘada -F Plus nabízí nejmodernější technologie CNC a servomotorů a také četné funkce založené na umělé inteligenci.

„Umělá inteligence v CNC řízení pomáhá zefektivnit technologické procesy a také zlepšit provozní dobu strojů a kvalitu výroby,“ říká Shinichi Tanzawa, prezident a generální ředitel FANUC Europe Corporation. Důraz je kladen také na uživatelskou přívětivost. Speciální PC software (CNC GUIDE) podporuje výrobce obráběcích strojů při virtuálním vývoji, simulaci a testování na „digitálním dvojčeti“ jejich obráběcího stroje. PC software se také používá jako software pro školení CNC.

„Především speciální požadavky evropských zákazníků pro nás hrají stále důležitější roli,“ dodává Tanzawa. V roce 2017 bylo například otevřeno evropské vývojové centrum v místě německé pobočky v Neuhausenu u Stuttgartu. Za účelem jeho rozšíření společně s evropskou organizací technické podpory staví FANUC v Neuhausenu technické centrum o rozloze přibližně 6 000 metrů čtverečních. Stavba, která bude stát více než 20 milionů eur, má být uvedena do provozu v roce 2023.

fanuc robodrill

 

Společnost FANUC také značně investuje v jiných lokalitách. Během dvanácti měsíců do konce března 2022 společnost investovala přibližně 130 milionů eur do budov po celé Evropě, aby posílila svou technickou podporu, školení a služby pro evropské zákazníky. Společnost FANUC Europe mimo jiné zakoupila dříve pronajatý sklad a distribuční centrum v Conternu v Lucembursku, aby zkrátila dodací lhůty evropským zákazníkům. Další investice jsou plánovány v následujících letech.

“Rychle rozšiřujeme naši přítomnost téměř ve všech evropských zemích, abychom uspokojili potřeby našich současných i budoucích zákazníků,” říká Tanzawa.

Doživotní údržba
FANUC nabízí velmi silné služby pro všechny své produkty. Společnost nestanovuje žádné časové limity pro údržbu a opravy. Všechny produkty FANUC, včetně CNC řídicích jednotek, průmyslových robotů a obráběcích strojů, jsou poskytovány se službami FANUC tak dlouho, jak zákazníci požadují. Za tímto účelem FANUC zaměstnává nejen servisní techniky v terénu, ale také provozuje svá vlastní opravárenská centra po celém světě. Nabídka, kterou zákazníci rádi využijí, zejména z dlouhodobého hlediska: „Ze všech CNC, které v Evropě opravujeme, je přibližně třetina starších 20 let,“ říká Shinichi Tanzawa, prezident a generální ředitel společnosti FANUC Europe Corporation. a věříme, že naše obchodní politika přispívá k udržitelnosti továren našich zákazníků“.

O společnosti FANUC
Společnost FANUC Corporation je jedním z celosvětových lídrů v automatizaci továren pro CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT, ROBOSHOT a ROBONANO). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S 271 pobočkami společnosti FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC