FANUC přináší automatizované CNC frézování i pro vzdělávání

fanuc robodrill

Nový vzdělávací balíček FANUC kombinuje obráběcí centrum ROBODRILL s kolaborativním robotem CRX-10i. Školy, vysoké školy, univerzity, nezávislá školicí střediska a školicí zařízení OEM, to vše může těžit z nového vzdělávacího balíčku FANUC, který kombinuje firemní obráběcí stroje a technologie kolaborativních robotů. ROBODRILL Educational Cell, vyvinutý v tandemu s řadou předních průmyslových partnerů, přináší automatizované CNC frézování na školicí trh za speciální nákladově konkurenceschopnou cenu.

fanuc robodrill

Společnost FANUC je nadšená automatizací. Automatizovaná řešení FANUC výrazně přispívají k efektivitě výroby a zvyšují produktivitu, zvyšují kvalitu a minimalizují náklady. Vzhledem k vzrušující budoucnosti, před kterou tento průmysl stojí, je společnost také nadšená pro vzdělávání a ve skutečnosti je globálním partnerem WorldSkills, která organizuje každé dva roky mistrovství světa odborných dovedností, aby pomohla mladým lidem připravit se na kariéru v robotickém průmyslu. Na tomto základě společnost FANUC uvádí na trh svůj nejnovější vzdělávací balíček, který kombinuje vertikální obráběcí centrum ROBODRILL s CRX-10iKolaborativní robot.

Praktické zkušenosti
Vzdělávací buňka ROBODRILL, navržená s ohledem na studenty, umožňuje studentům získat praktické zkušenosti s programováním a ovládáním CNC obráběcích strojů, stejně jako špičkových robotů. Obsah balíčku je vysoce relevantní pro moderní tovární aplikace a obsahuje vše, co instruktoři vyžadují pro účely výuky.

Celosvětově se poptávka po automatizaci za posledních 10 let dramaticky zvýšila. Již existují vzdělávací balíčky FANUC založené na samostatných průmyslových robotech a technologiích kolaborativních robotů. Přidání vertikálního CNC obráběcího centra do nového balíčku umožňuje účastníkům školení vyzkoušet si automatizovanou výrobu součástí, od příjezdu surových předvalků až po vyložení hotového obrobku, vše řízeno programováním na základě ISO prostřednictvím špičkového systému FANUC.31i-B5 CNC systém. Ve skutečnosti je balíček nejmodernější produkční buňkou Průmyslu 4.0, která je standardně vybavena ethernetovými porty a ethernetovou softwarovou podporou.

Pětiosé obrábění
Osvědčený ROBODRILL společnosti FANUC nabízí pětiosé simultánní frézování napříč dráhami pojezdu 500 x 400 x 330 mm ve třech lineárních osách (X, Y a Z). Pětiosý stůl Lehmann zajišťuje naklápění a otáčení os (A a C), zatímco automatický měnič nástrojů s připraveným 21 nástroji obsluhuje vřeteno BBT30, 10 000 ot./min. Pokročilé funkce stroje zahrnují Tilted Working Plane (TWP) pro obrábění 3+2, High Speed ​​Smooth (TCP) pro obrábění roviny bokem nástroje pomocí středového ovládání a AICC-2 200 Blocks Look Ahead pro vylepšené ovládání obrysu .

fanuc robodrill

Aby byla zajištěna kompletní zkušenost s učením, ROBODRILL je dodáván s optickou přenosovou sondou Renishaw OMP40-2 a stolním optickým seřizovacím zařízením Renishaw OTS. Stroj také obsahuje funkci Renishaw AxiSet™ Check-Up, která nabízí snadný a spolehlivý způsob analýzy výkonu rotačních os a pro identifikaci problémů způsobených nesprávným nastavením stroje, kolizemi nebo opotřebením.

Abychom vám pomohli se školením, balíček all-inclusive přichází s kompletním NC programem pro definovaný obrobek, svěrákem pro daný komponent, pěti vyhrazenými řeznými nástroji a pěti nástrojovými držáky. FANUC dokonce dodává surový hliníkový materiál. Součástí balení je také vodotěsná akční kamera GoPro Hero 9, která pomáhá nahlédnout dovnitř stroje (prostřednictvím připojení Wi-Fi), což zajišťuje, že toto plug-and-play řešení je připraveno k použití přímo z krabice. Dalším zahrnutím je FANUC CNC Guide Academic Package – inteligentní počítačový simulátorový software, který je ideální pro individuální i skupinové školení.

Je třeba poznamenat, že ti, kteří investují do nového balíčku (prémiového nebo základního), obdrží atraktivní 60měsíční záruku ROBODRILL.

Spolupráce
Doplňkem obráběcího centra ROBODRILL je kolaborativní robot CRX-10i, který nabízí dosah 1249 mm a maximální užitečné zatížení 10 kg. Jak název napovídá, kolaborativní roboti mohou bezpečně pracovat po boku lidí a v případě kontaktu se bezpečně a okamžitě zastaví.

Jediný kabel zajišťuje komunikační spojení mezi robotem CRX a vertikálním obráběcím centrem ROBODRILL. Mezi mnoho výhod výběru technologie FANUC pro poskytování vzdělávacích řešení patří to, že společnost vyrábí obráběcí stroje, roboty a CNC jednotky, což usnadňuje bezproblémovou integraci systému.

Bohatý obsah balíčku
Vytvoření nové vzdělávací buňky FANUC ROBODRILL Educational Cell získalo rozsáhlou podporu od řady vybraných průmyslových partnerů, kteří si také uvědomují potřebu pomoci připravit mladé lidi na kariéru na moderních automatizovaných průmyslových pracovištích. Kromě výše zmíněných Lehmann, Renishaw a GoPro mezi tyto partnery patří Big Daishowa (držáky nástrojů), Schunk (svěráky) a Mitsubishi (řezné nástroje DIAEDGE). Svět obrábění součástí potřebuje neustálý zdroj nových talentů, a proto tolik vůdců v oboru spojilo své odborné znalosti při zpřístupňování tohoto inovativního vzdělávacího nástroje za velmi atraktivní cenu.

O společnosti FANUC
Společnost FANUC Corporation je jedním z celosvětových lídrů v automatizaci továren pro CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT, ROBOSHOT a ROBONANO). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S 271 pobočkami společnosti FANUC po celém světě a více než 8 200 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC