FANUC rozšiřuje řadu kolaborativních robotů CRX

FANUC CRX 20iA

Globální lídr v oblasti automatizace nyní nabízí 11 variant modelu cobotů. Společnost FANUC Corporation, přední světový dodavatel CNC, robotiky a automatizace výroby, představila nové kolaborativní roboty CRX-5iA, CRX-20iA/L a CRX-25iA, nejnovější přírůstky do oblíbené řady CRX, která zahrnuje kolaborativní roboty CRX-10iA a CRX-10iA/L. Společnost FANUC předvede všech pět modelů CRX na veletrhu IREX (International Robot Exhibition), který se koná 9.-12. března 2022 na výstavišti Tokyo Big Sight ve stánku E4-04, a na veletrhu IREX Virtual, který se koná 1.-18. března 2022.

FANUC CRX 20iA

 

“Na evropském trhu vidíme velkou poptávku po kolaborativních robotech a chceme nabídnout vhodná řešení pro širokou škálu aplikací. Naše koboty jsou navrženy tak, aby podpořily každý typ výrobce – malého i velkého – a umožnily mu rozšířit jeho možnosti s nejvyšší spolehlivostí,” řekl Shinichi Tanzawa, prezident a generální ředitel společnosti FANUC Europe Corporation.

Nejnovější coboty CRX doplňují stávající řadu cobotů CR a CRX společnosti FANUC, která nyní čítá celkem 11 modelových variant cobotů pro manipulaci s výrobky o hmotnosti od 4 do 35 kg. Jedná se o nejrozsáhlejší řadu snadno použitelných cobotů, které jsou dnes na trhu k dispozici.

Uvedení nových cobotů CRX-5iA, CRX-20iA/L a CRX-25iA, které poskytují užitečné zatížení 5 kg, 20 kg a 25 kg a maximální dosah 994 mm, 1418 mm a 1889 mm, následuje po modelech cobotů CRX-10iA a CRX-10iA/L. Ty mají užitečné zatížení 10 kg a dosah 1249 mm, resp. 1418 mm. Pět modelů CRX v kombinaci s řadou zelených cobotů FANUC CR rozšiřuje možnosti společnosti FANUC pomáhat dalším firmám, které chtějí automatizovat pomocí cobotů.

Kolaborativní roboty CRX: Bezpečné, snadno použitelné, spolehlivé a všestranné
Řada cobotů CRX společnosti FANUC je bezpečným, snadno použitelným, spolehlivým a všestranným řešením pro širokou škálu aplikací, včetně kontroly, nakládání/vykládání strojů, balení, paletizace, broušení, svařování a dalších. Prachotěsnost a vodotěsnost na úrovni krytí IP67 je standardem pro všech pět modelů CRX, takže je zákazníci mohou používat i v prostorách továrny s náročným prostředím. Koboty CRX dokáží detekovat vnější síly v pracovním prostoru a při kontaktu s osobou nebo předmětem se bezpečně zastaví. Tato technologie umožňuje robotům CRX pracovat bezpečně vedle lidí, aniž by bylo nutné používat nákladné ochranné kryty.

Většina cobotů má lehkou a kompaktní konstrukci – coboty FANUC CRX však nabízejí mnohem více, včetně vysoké vhodnosti pro průmyslové prostředí a bezúdržbovosti po dobu až osmi let. Interaktivní programování navíc umožňuje uživatelům učit body pomocí ručního navádění nebo tabletového rozhraní s ikonami přetahování. CRX lze používat se standardním napájecím zdrojem 100 V/240 V a obsahuje také energeticky úsporné vybavení se spotřebou energie přibližně 400 W (při užitečném zatížení 25 kg). Tato řada podporuje několik pokročilých funkcí FANUC včetně iRVision a je ideální pro všechny společnosti, které chtějí dosáhnout vyšší efektivity – i pro ty, které teprve používají svého prvního robota.

“Rodina robotů CRX společnosti FANUC nabízí stejné inteligentní funkce a spolehlivost, na které si naši zákazníci zvykli,” řekl Ralf Völlinger, viceprezident a generální ředitel divize robotů společnosti FANUC Europe. “Navíc se díky své nízké hmotnosti, snadnému nastavení a intuitivnímu ovládání skvěle hodí zejména pro začínající uživatele robotů.”

Společnost FANUC začne dodávat výrobní jednotky nového CRX-20iA/L v dubnu 2022. CRX-25iA a CRX-5iA budou dostupné v červnu 2022.

O společnosti FANUC
Společnost FANUC Corporation je jedním z celosvětových lídrů v automatizaci továren pro CNC řídicí systémy, roboty a výrobní stroje (ROBODRILL, ROBOCUT, ROBOSHOT a ROBONANO). Od roku 1956 je FANUC průkopníkem ve vývoji číslicově řízených strojů v automatizačním průmyslu. S 271 pobočkami společnosti FANUC po celém světě a více než 8 000 zaměstnanci nabízí společnost FANUC hustou síť v oblasti prodeje, technické podpory, výzkumu a vývoje, logistiky a služeb zákazníkům.

Zdroj zprávy: FANUC